| Wowhow a întrebat:

Voua vi s-a intamplat vreodata ca un prieten/o prietena bun/buna sa va placa si chiar daca a fost refuzat/a tot a continuat sa va fie prieten/a? eu sunt intr-o astfel de situatie, chiar daca la mine la inceput i-a placut de mine si apoi am devenit prieteni.am citit ca lucrul asta e destul de rar, in majoritatea cazurilor prietenia destramandu-se. deci, vi s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| SelenaDesire a răspuns:

Da! Nu pot da nume! Dar stiu ca facea asta inca de cand eram mici! Imi tot spunea lucruri, si imi facea complimente si asemnari, si apoi se uita la mine ca si cum tocmai ce pusese o intrebare de a ma cere ca prietena a lui! laughing Dar nu trebuie sa te nelinistesti! Toate astea se intampla pentru ca poate pers. respectiva chiar tine la tine si te place. Dar ai grija sa nu devina intr-un mod obsesiv. Fii mandra ca esti asa fermecatoare.

Succes cu... prietenul! happy

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Am fost prieten foarte bun cu o fata la modul dezvaluirii celor mai tainice secrete, apoi am fost impreuna si apoi ne-am despartit dar am ramas prieteni si vorbim in continuare. Se poate. Aici totul tine de taria de caracter. Mie sincer mi se pare o prostie ca daca un prieten te iubeste sa fugi deodata fara nicio explicatie. Desi sincer sa fiu am facut si eu greseala asta o data. Dar eu spun aveam un motiv intemeiat. Eu spun ca nu poate fi prietenie mai frumoasa decat cu o persoana de sex opus. Nu vad ce ar putea fi rau ca sa iasa o iubire de aici. Mi se pare o greseala sa renunti la o prietenie pentru asta. In timp se poate sa simti tu la fel sau celalalt sa realizeze ca nu sunt sanse. Totul tine de a comunica si a vedea aceasta transformare. E adevarat ca prea putini pot face asta si de obicei prieteniile se destrama. Mie mi se pare ceva aiurea. Nu trebuie sa fie asa.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca ai vazut ca acest lucru este destul de rar, care este foarte des pe aici inseamna ca da.se intampla aia la orice persoana happy

| Angel_3284 a răspuns:

Mie da, suntem prieteni de 9 sau 10 ani, si anul trecut am incercat o relatie, nu a durat mult dar am ramas aceiasi prieteni buni. Poate mai buni, si inca ne mai placem reciproc, dar nu vrem sa recunoastem asta, dar se vede pe fata nostra, dar asta nu a impiedicat sa fim foarte buni prieteni! Bafta in ceea ce faci!

| eu.;] a răspuns:

Ee la sora mea la fel.
multi baieti cu care se intelege ffff bine i-au spus ca o iubeste, etc.
si ea a spus: nu imi place de tine.nu iti fa sanse. cel mai bine e sa ramanem prieteni, sunt atatea fete in lume, o sa ma uiti usor.

si au ramas prieteni f buni, dar trebuie sa ii spui de la inceput, ca sentimentele lui sa nu se aprofundeze, sa nu ajunga sa te iubeasca.