| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cat mai multe raspunsuri va rogstraight face
argintul in contact cu apa termala rugineste?

am cumparat o bratara din argint foarte scumpa si a ruginit si nu inteleg de ce fiindca chiar era din argint si am dat si multi bani pe ea...

am spalato si cu pasta de dinti si degeaba...

Oare este din cauza ca am intrat intr-o apa termala?

4 răspunsuri:
| Deeaa_8846 a răspuns:

Argintul nu rugineste eventual e innegreste poate nu era argint

| Rain_1754 a răspuns:

Te-au pacalit. E imposibil sa fie argint, pentru ca argintul nu rugineste. Deci. tinichea happy Mai bine mergi inapoi la magazin.

| Stelutasweet a răspuns:

Arginutul si aurul sunt metale nobile de aceea nu ruginesc, tu de ce crezi ca sunt asa scumpe si ca lumea cumpara bijuteri din argint si aur numai ca ii la moda? asa toata lumea ar cumpara orice tinichea de pe piata cu 2 lei care ii ornata frumos cu birbrizuri etc.Fa o reclamatie si returnez-o cerand banii inapoi.Si inca ceva apa termala nu are nici o legatura cu ruginirea argintului! In orice substanta ai baga argintul nu rugineste! Pentru argint ruginirea nu exista!

| Salajan_Ionut_1983 a răspuns (pentru Stelutasweet):

Argintu tinut in apa termala se negreste... are cineva o soluție de curatare.