| NuConteazCineSunt0 a întrebat:

Vreau mai multe informatii despre sinucidere. Credeti ca exista rai si iad? Dar Dumnezeu?

8 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu există rai și iad, iar Dumnezeu există, dar nu cel descris de Biblie. Îl poți numi inteligență creatoare sau cum dorești. Nu există păcat, există legile universului. Îți recomand cartea "Secretele întregii vieți" și o să înțelegi mai multe.

| sierra1 a răspuns:

Sunt 3 in 1
1 - modalități?
2, 3 - ba

| Andreeush a răspuns:

Ce informații vrei?
Sinucidere=moarte.
Cât despre Dumnezeu, nu toată lumea crede în el. Acum depinde de fiecare persoană ce religie are, dacă are credință.

| Nemessys a răspuns:

Vrei sa stii modalitati sau ce?
Apropo, frumos motan.

Răspuns utilizator avertizat
| DuckDodgers0 a răspuns:

Daca Dumnezeu nu exista si crezi in el nu pierzi nimic, dar daca exista si nu ai crezut in el ai pierdut totul

| IsabelaIssa a răspuns (pentru DuckDodgers0):

Așa spuneam și eu cu ceva timp în urmă, dar trebuie să îți dai seama de adevăratul Dumnezeu, caci nu este cel descris în Biblie, care pedepsește la tot pasul, de care trebuie să îți fie frică etc. Dacă ajungi să crezi în lucruri false este ca și cum nu ai crede deloc, căci nu te ajută cu nimic.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Dumnezeu este cel din Biblie, dar nu este deloc un pedepsitor si un asupritor, ci este Dumnezeul milei, al indurarii si al iubirii de oameni, indelung-rabdator si mult-milostiv, cel putin eu asta consider ca si crestin-ortodox