| anonim_4396 a întrebat:

Vreau putin ajutor..Am unul in clasa care a trimis poze nud la mine si unui baiat (cred ca e bisexual) si ala a trimis pozele la toti barfind la toti ca i-a făcut sex oral in parc si din cauza ca toți râd de el da vina pe mine ca cică eu le-am trimis(de parca imi este frica sa le trimit).Ce sa fac? Tot se ia de mine si încearcă sa întoarcă clasa impotriva mea pur si simplu nu mai suport.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa spui de urgenta dirigintelui, ca problema ia amploare si va ajunge curand la directoratul scolii, sau chiar la Politie.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si tu nu poti sa faci ss care sa dovedeasca cine le-a trimis de prima data?!

| Horus35 a răspuns:

Ștergi pozele și absolut toate copiile. Ceva ce ar fi trebuit sa faci de la început și tu și celălalt băiat care a primit și evident nu sa le dea mai departe. Nu știu in ce context au ajuns pozele la voi, sau dacă a fost din greșeală, dar simplul fapt ca le aveți urma sa va aducă doar probleme. Ca o opinie personală, băiatul care a trimis la toată clasa pozele alea, care minte și își bate joc de colegul sau este un nesimțit. Vorbește cu colegul tău și spune i ca nu ai trimis tu pozele și ca nu poate sa te acuze de ceva ce nu ai făcut. Bagă-i bine asta in cap fără sa tipi sau sa faci scandal. Pur și simplu spune i o ferm și calm.

| SimonaBubu a răspuns (pentru Horus35):

A facut asa din cauza ca le-am arătat pozele la colegi fiindcă ma tot ameninta ca spune tampenii despre mine si nu mi s-a parut deloc normal si baiatul ala care i-a dat si lui pozele avea peste 20 de ani.

| Horus35 a răspuns (pentru SimonaBubu):

Îl înțeleg pe băiat. E speriat, ii e rusine de el și probabil se zbat in el o grămada de trăiri. Unii oameni se sinucid din cauze de genu, sper ca nu e cazul. Nu a gândit ce a spus despre tine, era in situația in care era și cu siguranța i-a fost frica de reacția celorlalți, ca vor rade de el și își vor bate joc, ca nu va mai avea prieteni sau cine știe ce filme își făcea el. Ce ar fi spus el ar fi fost doar niște simple minciuni pe care nu avea cum sa le dovedească, iar cine punea botu’ la ele nu merita 2 secunde din atenția ta, pe când pozele alea sunt reale și l-au pus într-o situație greu de imaginat și mai ales de trăit. Ai făcut ce ai făcut, bun, dar încearcă să nu-i faci viața mai rea decât este acum. Dacă nu poți sa-l ajuți, doar nu o face sa fie mai rău.