| anonimul311 a întrebat:

Vreau sa ii spun unei fete ca o plac, dar sunt destul de convins ca ei ii place de alt coleg. Am Instagram-ul ei Facebook-ul eu și Whatsapp-ul ei. As prefera sa o contactez pe Instagram nu in persoana si sa nu spuna nimanui ca o plac. As vrea ajutor pentru ca nu stiu cum sa ii spun asta.

Răspuns Câştigător
| StevenMetalhead a răspuns:

Salut domnule anonim. Așa, hai să privim lucrurile mai simplu dintr-o parte. Vrei să-i spui că o placi. Pe internet toți suntem curajoși, dar o întrebare, chiar dacă-i scrii despre sentimentele tale, ce vei face apoi? Da...o întrebare ce te pune într-o situație dificilă. Să nu o pățești ca mulți fraieri care sunt niște amorezi extraordinare pe net, dar în realitate nici nu se salută cu fata. Deci, eu îți propune să nu te grăbești cu plăcerea, invit-o la un suc, ceai, cafea, spune-i că ai vrea după ore să ieși să te plimbi cu dânsa. Dacă zice că are teme de făcut, zii ferm că va reuși ea să le facă, gen că dacă ceva o vei ajuta (Așa în glumă). Deci trebuie să vezi care-i planul tău, nu doar să-i spui că o placi, trebuie să-i arăți că ai un interes față de ea. De colegul acela, ei bine, lasă-l să stea și să nu facă nimic, important tu să acționezi. Succese )))

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da nu-i spune ca o placi daca n-ai semne de la ea ca e inutil si doar ajungeti intr-o situatie penibila amandoi. Iar ea sigur o sa spuna macar prietenelor ei. Daca sunteti in aceeasi clasa sunt sanse chiar sa spuna si la colegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i! Nu ai nimic de pierdut. Poate te place si ea si veti fi împreună.