| Dielly a întrebat:

Vreau sa imi dati kiteva sfaturi. despre cum as putea cuceri un baiat,, care i-a placut mai demult de mine. dar n-am avut nimic `` acum mie imi place de dinsu. dar el flirteaza cu foarte multe fete. din care faceam si eu parte cindva. acum noi numai vorbim asa des. dar cind incepem sa diskutam apar mici conflicte din care nu mai putem esi. ajutati-ma cum sal cuceresc si sa fim impreuna. imi doresc acest lucru atit de mult. Astept sfaturi. MERSI FOARTE MULT. :*

Răspuns Câştigător
| Justmeandmysmile a răspuns:

Si mie mama mi-a zis ca nu ar fi genul meu, dar ca e un baiat ok.Aici nu stiu cum sa te ajut? Ai fi dispusa la o relatie la distanta? Bine oricum n-ai de unde sa stii daca ar tine pana la toamna.Ai putea sa mai incerci,oricum de uitat no sa-l poti uita,de vara asta eu ma tot chinui,da momentan suntem prieteni. Faza cu relatia,acum depinde si daca mai ai cum sa-l cuceresti. Daca nu, eu zic sa ramaneti prieteni asa aveti sanse mai mari sa tineti legatura, desi e asa greu (eu una cand il vad cum "se joaca" cu unele.tot prietene mai am un pic si ma apuca plansul,dar inca nu suntem asa apropiati ca sa faca la fel cu mine straight face asta e mai astept ).Ma bucur ca ii spui mamei tale prin ce treci, e mai bine asa happy. De mine nu si-a batut joc nici pe la spate, dar daca nu vezi vreun amic de-al lui facand glume pe seama ta inseamna ca nici el nu-si bate joc de tine.Aici trebuie sa faci cum doeste inimioara ta, fiindca nu pot eu sa te opresc cu un sfat sa-l mai iubesti.Incearca macar o perioada scurta cu prietenia si vezi cum evolueaza. Dacamerge mai vesel, poate se transforma in ceva. MAi da mesaje daca ai nelamuriri ca te ajut cu placere, ca stiu si eu cum e happy. P.S imi dai si mie plz fundita? sa mai adun si eu big grin(stai linistita ca te mai ajut tongue )

9 răspunsuri:
| Justmeandmysmile a răspuns:

Mama,deci eu sut intr-o situatie identica.In schimb eu am avut curajul sa-i spun ca-l plac si s-a purtat frumos, a spus ca-i place de o alta fata (nu din liceu).Nu merge chiar asa usor sa cuceresti un baiat.Nu poti forta pe cineva sa te iubeasca daca nu vrea si nici el nu-si poate face inimioara sa samita ceva ce nu mai poate.Lasa deoparte o perioada cuceritul si incearca sa-i devii prietena,chiar daca nu vrobiti asa des (si eu sunt in aceeasi situatie). Profita de momentele prielnice in care-l poti pupa de exemplu pe obraz ca mine de exemplu (ieri la balul bobocilor l-am felicitat pentru titlul castigata si m-a lasat sa-l pup si de ziua mea m-a pupat big grin ).E greu stiu,nici mie nu-mi convine, deci ti-am spus exact asa e povestea mea (mai putin ca ma cert cu el daca nu vorbeste cu mine)."al tau" (ca si la mine) e genul acela relaxat, preferatul tuturor de pe care fetele nu-si mai iau mana.Nu incerca toate prostiile, sa-l faci gelos, sau sa-l ignori ca n-o sa te ajute cu nimic.Si cand nu va vorbi cu tine, nu te lua mereu de el, bate apropouri de genul (de ce n-ai mai stat si tu de vorba). Daca mai ai nevoie de detalii lasa-mi mesaj sau raspunde la raspunsul meu.Mai ales ca stiu despre ce e vorba.Multa bafta! Anunta-ma daca mai e ceva. Papa!

| Dielly explică (pentru Justmeandmysmile):

Pai cu aproape doua luni in urma i-am spus si eu ca il plac foarte tare. din care el mi-a raspuns ca ar vrea sa iasa cu mine. dar n-am mai esit in ziua aia cind vreea el... spre seara imi scrise`se ca nu crede ca sar prrini la noi ceva... cind ma vede undeva in strada doar se uita la mine dar nici numa saluta sad iar pe net daca imi scrie o data in luna, atit. foarte multe fete zic ca`i frumos.chiar si unele din pritenel mele il plac,, din cauza asta m-am certat cu ea si numai vorbesc cu dinsa``. in schimb ea vorbeste foarte des cu el.
ma jignit faptul asta.dar nu pot face nimic.
As vrea foarte mult da vorbesc cu el, si sa ma stradui sa nu` mai apara conflicte in discutia noastra.sau chestii de astea. ca ne`luam unul pe altul peste picior. Vreau sami mai dai citeva sfaturi ca vad ca te pricepi bine la asta.mai ales fiind in aceeasi situatie ca mine:*

| Justmeandmysmile a răspuns (pentru Dielly):

E foarte urat sa vezi ca mai multe fete-l plac. Diferenta e ca tu ai avut o sansa, eu am avut da in clasa a 4-a acum 4-5 ani, eram prea mica.Este posibil ca tu sa-i fi "ranit" orgoliul, nu e obisnuit sa il refuze fetele.Cu netu,n-ai ce face porneste tu o converstaie (da e naspa sa zic tu meu buna,dar e singura cale prin care puteti vorbi mai des).Sau fa ca mine,na iti trebuie curaj, daca e in scoala/liceu/facultate/etc. prinde-l intr- pauza si roaga-l la finalul orelor sa stea de vorba cu tine, sau daca nu sunteti inaceeasi institutie macar pe mess sa intre sa lamuriti totul.Acum depinde si ce om este,la mine am norocul ca nu ar indrazni sa isi bata joc de mine si sa spuna tuturor ce am vorbit,la tine poate e altfel.M-am grabit sa-ti scriu,nu am timp mult acum,dar daca mai ai vreo nelamurire sau mai vrei alte detalii, raspunde, k? Papa!

| Dielly explică (pentru Justmeandmysmile):

Totusi nu stiu ce sa fac pina la urma. el oricum pleaca la toamna viitoare la Italia. si nu stiu sa ma mai sbat pentru el. sau crezi ca mai bine ar fi sa-l lass?
Eu nu stiu foarte bine ce fel de om este. poate in fata mea nu a indraznit sa isi bata joc de mine. dar pe la spate cine stie. poate sa ris cu prietenii lui de mine! Nustiu ``
Cind i-am zis mamei de el. ea mi-a zis ca el nu este pentru mine isi schimba prietenele in fiecare zi. dar totusi il plac pina la infinit.Si nu stiu cum sa procedez. sa fie corect. si sa`mi convina si mie.(vreau sa mai aflu ce sfaturi mi-ai putea da. si ce crezi despre situatia mea) :*:*:* mrs :*

| Dielly explică (pentru Justmeandmysmile):

La o relatie la distanta probabil ca. nu.nu as putea rezista. Nustiu cum sa sjung intrasha fel ca sa devenim prieteni. caci au fost momente cind ma vede undeva in strada si nici nu ma saluta sad. doar pe net daca vorbim.si asa foarte rar.Multi din prieteni si chiar si m-am mi-a zis ca sa-l uit. si eu am incercat toata vara sa uit de el.dar totusi nu pot,, mai ales cand il vad undeva imediat imi apr fluturashi in burtika big grin. crezi? si zici., k ar fi mai bine sa-l uit? oricum la anul pleaca si cine stie cand o sa se intoarka. probabil peste citiva ani. si in plus la asta am auzit k cei din zodia scorpion nu sunt foarte seriosi in privintza la relatii.si cel mai des eii schimb fetele ca pe nu stiu ce.big grin. sigur ca iti dau fundita daca ma mai ajuti. daca s fiu sincer imi mai place de un baiat din alt liceu. desigur k de asta primul imi place mai tare. Singura am intrat intr-o inkurkatura si nu stiu cum sa esss. nu stiu cum sa procedez sa fie corect. si sa`mi convina``sadsad

| Justmeandmysmile a răspuns (pentru Dielly):

Hey vezi ca si eu sunt scorpion tongue Da nu-i adevarat un scorpion cand e intr-o relatie stie sa o mentina daca vrea.SI toti care iti zic sa-l uiti, pai una e sa zici si alta sa faci. Daca ar fi i situatia ta, ar putea uita pur si simplu? Nu cred.Si-asa eu sunt suparat, n-a mai intrat de 3 zile pe mess crying. Oricum,inca nu te saluta pe strada fiindca nu sunteti asa apropiati,eu de exemplu daca as da de el pe strada probabil un buna mi-ar zice, o saluta si pe mama big grin. Daca totusi iti place de un alt baiat, poate el te va ajuta prin relatia cu el sa uiti de cel din acest moment.Acum nu mai poti iesi din incurcatura. Vorba aia : Te-ai bagat in rahat,nu mai ai cum sa iesi. De uitat nu e usor, mai ales daca-l vezi zilnic (ca in situatia mea de ex).Si pana la toamna, ca sa nu-l mai vezi ahaa mai e.Incearca ambele variante, ramai prietena cu tipul asta si mai lucreaza la cel de pe locul 2. La faza cu incurcatura eu ce sa mai zic,si eu la fel ca tine, chestia e ca la mine nu pleaca si nu va pleca laughing. Ti-am zis deci ori varianta mentionata de mine un pic mai sus in mesaj, ori roaga-l odata dupa ore sa-si rapeasca 5 minute sa stea de vorba cu tine sa afli mai exact ce are cu tine.Ok,acum ti-am scris putin ca ma grabesc. Daca mai ai nevoie de ajutor, nu ezita sa raspunzi, te ajut ca si asa eu stau cam la fel tongue straight face. Papa!

| Dielly explică (pentru Justmeandmysmile):

Pobabil fetele scorpion nu sunt asa ca baietii din aceasta zodie. ``Despre faza asta cu vazutul zilnik. nu nu `e adevarat. il vad o data intr-o saptamana. sau poate si o data la o luna. posibill daca ne intalnim undeva intimplator. Pai la tine e mai ok.decit la mine. bine ca va ramine.si nu va pleca ``. Deshi el de`am a terminat scoala. de aia si`l pot intilni asa de rar. Mersi de intelegere`a acordata. cred si sper ca ar fi mai bine sa ramin cu asta al`2. e greu.dar e inspre bine.O sa fie greu sa-l uit. dar dupa tot ce s-a intamplat intre noi 2. ar fi mai bine sa-l Las. Daca mai ai o parere, sau ceva de zis in privintza la asta. raspunde`mi, skriemi. cu placere te-as asculta :*

| Justmeandmysmile a răspuns (pentru Dielly):

Mai bine faci asa, incearca sa-l lasi, daca vrea el sa vorbeasca cu tine o sa o faca.Eu azi m-am decis sa ma retrag,sa nu-l mai sacai ca n-are rost,daca omului ii place de altcineva si ma chinui doar eu sa vorbesc, mai bine lasa. Oricum tot ne salutam, azi de 2 ori mi-a zis el buna primul>Dar trebuie sa renunt,deja deveneam obsedata de el, daca o sa vrea sa vorbeasca cu mine o sa o faca, daca nu ramanem la stadiu de prieteni care-si zic buna si din cand in cand un ce faci si care se pupa (pe obraz tongue ) de ziua lor.Bv tie ca te-ai decis sa-l lasi, n-are rost sa te consumi cand stii ca n-ai de ce. bv! Cand mai ai nevoie de lamurire, chiar daca va fi vorba de noul "specimen" lasa-mi mesaj. happy Papa!

| Dielly explică (pentru Justmeandmysmile):

Ai dreptate. o sa le trebui`m eii singuri vor face primul pas. asta e /. daca mai apare ceva sigur. o sa-ti mai cer citewa sfaturi. Mersi pentru tot. si tu esti BV :*:*:* bye``

| Justmeandmysmile a răspuns (pentru Dielly):

Si mie mama mi-a zis ca nu ar fi genul meu, dar ca e un baiat ok.Aici nu stiu cum sa te ajut? Ai fi dispusa la o relatie la distanta? Bine oricum n-ai de unde sa stii daca ar tine pana la toamna.Ai putea sa mai incerci,oricum de uitat no sa-l poti uita,de vara asta eu ma tot chinui,da momentan suntem prieteni. Faza cu relatia,acum depinde si daca mai ai cum sa-l cuceresti. Daca nu, eu zic sa ramaneti prieteni asa aveti sanse mai mari sa tineti legatura, desi e asa greu (eu una cand il vad cum "se joaca" cu unele.tot prietene mai am un pic si ma apuca plansul,dar inca nu suntem asa apropiati ca sa faca la fel cu mine straight face asta e mai astept ).Ma bucur ca ii spui mamei tale prin ce treci, e mai bine asa happy. De mine nu si-a batut joc nici pe la spate, dar daca nu vezi vreun amic de-al lui facand glume pe seama ta inseamna ca nici el nu-si bate joc de tine.Aici trebuie sa faci cum doeste inimioara ta, fiindca nu pot eu sa te opresc cu un sfat sa-l mai iubesti.Incearca macar o perioada scurta cu prietenia si vezi cum evolueaza. Dacamerge mai vesel, poate se transforma in ceva. MAi da mesaje daca ai nelamuriri ca te ajut cu placere, ca stiu si eu cum e happy. P.S imi dai si mie plz fundita? sa mai adun si eu big grin(stai linistita ca te mai ajut tongue )