| DeeaNegrea a întrebat:

Vreau sa merg la mate-info. Dar pe oricine as intreba raspunsul este acelasi "Nu merge ca e foarte greu si nu multi se descurca". Mi-e mi-ar placea sa merg insa incep sa ma indoiescsad. Este chiar atat de greu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu nu face ce zic altii, fa ce e bine pentru tine. daca profilul acesta nu ar fi atat de cautata pentru ca este atat de greu de ce toata lumea opteaza pentru el si nu ramane nici un loc liber? poate cine te-a sfatuit a fost o persoana care nu era la mate-info si era invidios/a ca tu stii matematica si te vei descurca, dar intreadevar trebuie sa-ti placa matematica nu va fi suficient doar ca stii cat de cat, asta doar daca vrei mai incol sa optezi pentru ceva care iti va folosi ca ai invatat atata matematicabig grin

10 răspunsuri:
| User a răspuns:

La care scoala mai e greu in ziua de azi?
O fi mai complicat pentru ca e multa mate, da' daca iti place si stii, du-te.

| xibalba a răspuns:

Dragosh, nu se intra cu medii astronomice. Eu sunt la primul liceu din orasul meu ca performanta si am in clase fete care au intrat si cu 9, 20. Depinde de nivelul generatiei respective. Si nu e chiar asa greu, cum zic altii. E doar de munca

| spyceygirl a răspuns:

Extraordinar.aia care sunt la profilul asta spun asa pentru a spune u dupa aceeea:"da ce destepti mai sunt astia.au intrat la profilu asta).chatterbox s bla bla bla...iti spun ca fratele meu este la mate info intensiv.este ghreu da/...rezisti,doar nu vei mai vrea sa ai 10 ca in generala.mai merge si cate un 7 sau o nota mai mica ca 9.ca na.

| emy_8408 a răspuns:

Daca vrei la mate-info presupun ca te pasioneaza, si cred ca te si descurci cat de cat, daca sta asa treaba nu inteleg de sa nu te duci, si sa inveti mai multe, daca ti se pare greu si vezi ca nu e de tine te transferi in alta parte. Dar macar ai incercat. big grin

| dragosh a răspuns:

Mate-info?surprise
Imi amintesc ca am fugit de mate-info ca ala cu coarne de tamaielaughing...bine,mie unul nici nu imi place, mai tine si de persoana.
Este intr-adevar greu(se intra cu medii astronomice), dar cum am zis si mai sus. daca te pasioneaza, du`te!

| hrdcore a răspuns:

Du-te ca nu ii greu deloc

| mihaeelaa a răspuns:

Eu o sa te incurajez sa te duci! Daca tie iti place de ce sa nu o faci.Eu sunt la mate-info.Si imi place. E greu putin la inceput, dar va fi si bine.Inveti numai la mate si la info, putin la fizica si la chimie.In rest nu ai treaba.Si daca te gandesti bine cand o sa termini mate-info toti o sa te laude pentru ca ai terminat un profil pe care nu multi sunt in stare sa-l termine si o sa mergi la orice facultate vrei. Daca esti destept iti intra in cap din clasa si nu e nevoie sa mai inveti si acasa. Mie mi se pare cel mai tare profil.Eu te sfatuiesc sa faci ce crezi ca iti place. Te-am pupat! Si sa-mi zici si mie unde ai de gand sa daiblushing[ancu_licious]

| poesia a răspuns:

Daca iti place si stii nimic nu e greu.succes

| ooooooops a răspuns:

Nu te teme si du-te la mate-info si nu asculta pe nimeni ca nu e greu ...ai incredere in tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot la mate-info vreau sa dau si mi s-a spus ca este greu si chestii de-astea... dar daca iti place matematica, sigur te descurci. Daca nu, dar vrei sa te scapi de tocit, poti da acolo, dar trebuie sa treci clasa, deci sa invetiwinking. Da-i unde vrei tu, liceul nu are cine stie ce importanta pentru facultate. Sa termini undeva, asta conteazawinking.