| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un ps4 sau un ps3 cateva intrebari :

1.Platesc sa stau pe net dupa consola? Ce pot face cu netul pe consola? Mentionez ca am router in casa.
2.Pot sa instalez jocuri pe hdd-ul consolei. Daca da, cum si de unde le descarc.
3. Exista vreo diferenta intre varianta normala si cea slim?
4.Dece este importanta memoria, nu pot sa iau un card?
5.Ce fel de controller imi recomandati? Wi-fi sau cu fir
6.Am un tv cam naspa, dar am putut sa ma joc cu un ps2 pe el, o sa mearga si pe ps3 sau ps4.
7.Se merita sa iau un ps decat un xbox?
8.De unde pot sa iau cele mai ieftine jocuri originale?
Daca mai aveti ceva de adaugat, oricum dau funda pentru cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| IulianMMI a răspuns:

Salut! La ps3 si ps4 merge net ul prin wi fi pentru ca ai router. 2. Merge sa instalezi jocurile pe hdd daca ai destul, le descarci de pe playstation network cu card de credit sau demo gratis. 3. Nu mi dau seama ce e cu varianta normala? Daca e varianta fat are risc mai mare de a se strica in rest nici o diferenta. 4. Cardurile sunt doar pentru psp sau ps vita. 5. Recomand controllerul cu wi fi alea cu fir sunt replici si se duc repede. 6. Din cate am inteles daca ai hdmi pe el poti juca dar la ps3 la mine merge si ci av2 dar am full hd la el. 7. Dupa parera mea ps, xbox cum ii zice si numele pentru mine totul ii cat o cutie joystick u ii mai mare ca cel la ps etc. 8. Jocuri ieftine poti lua si in rest nu preai cum sa fie originale si sh.

| slow0 a răspuns (pentru IulianMMI):

Poti juca gta 5 pe ps4 online? Doar introduc mufa de la internet si merge sa joc online?

| Stefanescu_Flaviu_1991 a răspuns (pentru slow0):

Daca ai ps4 iti trebuie abonamet play station PLUS ca sa ai acces la modalitatea online. Deci NU poti juca gta5 pe ps4 online daca nu ai abonament pentru care platesti in functie de cate luni de abonamet vrei