| Dumitritsa a întrebat:

Vreau sa mor, deoarece nimeni din jurul meu nu ma iubeste, nici macar mama, iar tatal meu a decedat, simt ca sunt un obstacol pentru toti, vreau sa mor ca sa nu ii mai incurc pe toti! va rog daca stiti vreau fel de pastile, sau picaturi prin care poti sa _____ spuneti-mi, o sa va fiu foarte recunoscatoare! va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Nu ai cum sa mai fi recunoscatoare pe lumea cealalta. Mai bine lasa prostiile, cu siguranta exista cineva care te iubeste, macar putin. Poate bunicii, poate cea mai buna prietena, poate un baiat care tine la tine dar e prea timid sa iti spuna. Nu face tampenii din astea, si nu mai spune asta nici macar in gluma. happy

28 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mama ta te iubeste. Dar nu stie cum sa iti arate asta. Tu cum crezi ca se simte dupa ce sotul ei a murit? Crezi ca mai e in stare sa ofere iubire cand ea e la pamant? Ea are nevoie de iubirea ta.Omul e nimic daca nu daruieste iubire
Obstacol nu esti pentru tine in afara de tine. Ti-ai creat din tine un propriu dusman.Stiu cum e cand te uiti in oglinda si iti intorci privireaoh go on
Trebuie doar sa mergi mai departe. Ce presupune acest "doar"
Multa, multa, multa vointa, o apropiere de mama ta, o cunoastere mai buna a lumii si de ce nu formarea de noi valori
De sa fi un nume pe o cruce cand poti fi un nume gravat in inima oamenilor care te cunosc?tongue

| cristianorudi7 a răspuns:

Parca madalina manole she's dead, nu?

| LostInDreams a răspuns:

Marry, stai cuminte.Nu esti si nu vei fii niciodata un obstacol pentru nimeni, sentimentele iti sunt tie obstacole.Nu mai gandi asa, sau daca crezi ca esti obstacol, incearca sa te transformi tu intr. un ajutor pentru ceilalti.Viata este prea scumpa ca sa fie furata, chiar si de cel care o are.Nu face si tu greseala asta, este adevarat ca treci printr. o situatie grea, dar nu ceda-lupta! Tu ai nevoie sa vorbesti cu mama ta, cu rudele, su prietenii tai, ai nevoie sa te simti in siguranta.Si eu am momente cand ma vad ca un gunoi aruncat pe strada, dar niciodata nu ma gandesc la moarte.Gandeste pozitiv, fa ceva! Schimba. ti gandirea asta. Tu nu ai nevoie decat de un prieten care sa te ajute sa treci peste asta, iar pastilele nu sunt o optiune. Ia id meu te rog.maria_mary1996.Oricand ai nevoie de ceva, de ajutor, de o parere, sau pur si simplu de cineva in fata cui sa te descarci ma poti contacta. Te las sa te razbuni cat vrei pe tastatura, citesc tot.Nu te razbuna insa pe ce ti-a dat Dumnezeu mai de pret.Gandeste.te bine la ce faci, pentru ca odata ce faci greseala asta, nu te mai poti intoarce.Si cu atat mai mult nu are rost, daca, asa cum spune cosmin tu esti cea din avatartongue. Oricum mi.ar placea mult sa stau de vorba cu tine.Inca un sfat care pe mine ma ajuta:fa o baie fierbinte, fa. ti un masaj si du. te la tine in camera.Stai intinsa in pat cu lumina stinsa si gandeste. te la tot ce ti se pare rau.Plangi,descarca.te,dar nu cu arme.doar lasa lacrimile sa curga. A doua zii totul va fi mai senin, o sa vezi, sentimentele rele or sa iasa afara.Incearca sa faci cate o cafea si sa bei cu mama ta. Ea sigur te iubeste, probabil ca si ea simte ca tu nu tii la ea.Stai de vorba cu ea despre lucruri simple, radeti impreuna. Facand oamenii din jurul tau sa se simta bine nu te vei mai simti un obstacol.Si tatal tau cu siguranta nu a vrut sa moara, sa te lase singura pe tine si pe mama ta. Fa ceva bun si traieste tu si pentru el.Crede.ma, este mai bine asa...

| Derye a răspuns:

Sa te iubeasca pentru ce? Mama ta sigur te iubeste, pentru ca esti sange din sangele ei. Oricat de greu ti'ar fi sa crezi ea te iubeste. Esti parte din ea, si ea se iubeste pe sine, deci te iubeste si pe tine. Daca nu ti'o arata...asta e partea a doua, si se poate rezolva. Vorbeste cu ea.
Nu ai prieteni? Ei ar trebui sa te iubeasca. Nu ai iubit? El ar trebui sa te iubeasca.

Cu parere de rau iti spun, ca renunti prea usor si esti extrem de proasta.
Get a life, before.

| UninspiredName a răspuns:

Nu te sinucide.makar poti sa te refugiezi in a fi emo...gaseste'ti ocupatie prin creearea unui stil personal si nu mai sta pe ganduri fiind atenta la toti din jur cum se comporta si cum ca de fapt parintii te iubesc oricum iar daca vrei un prieten incearca sa te legi de o prietena de'a ta f mult si sa impartasesti cu ea mai multe.ca sa nu te mai simti singura ca nu esti. wanna be friends? ast rasp. p privat

| mikilooooooooo a răspuns:

Mori [ atat stiti sa faceti sa va prefaceti pe internet sau sa atrageti atentia cu subiectul " vreau sa mor ", noapte buna, farmacie e non stop.

| un copil:x a răspuns:

Nu gandi asa.Majoritatea avem clipe in viata cand ne-am dori sa murim, dar sunt si multe momente frumoase care te fac sa te bucuri cu adevarat de viata.
Tu nu ti-ai dori sa ai familia ta cand o sa cresti, sa ai un sot, un copil de care sa te poti bucura toata viata? Daca mori cum o sa te mai poti bucura de asta? Cum o sa te poti bucura de ziua in care o sa gasesti un baiat care o sa te iubeasca si pe care o sa-l iubesti, de ziua in care o sa te casatoresti?
Gandeste`te ca sunt multe clipe frumoase pe care le traieste orice om.
Sunt oameni foarte bolnavi care ar da orice sa fie sanatosi, sa traiasca, iar tu iti doresti moartea.
Este si o vorba " Atunci cand iti doresti sa mori, gandeste`te la cei care mai au doar o zi de trait". Incearca si tu sa te gandesti la astawinking. Traieste`ti viata cu bune si cu rele pentru ca nu este om care sa aiba viata doar roz, bucura`te de de copilarie.
Si nu uita ca cel mai mare pacat este sa-ti iei singur viata, doar Dumnezeu are dreptul acesta!

| cristina_3322 a răspuns:

Ei doamne cand ma gandesc ca si eu am fost si sunt tot asa, dar mi-a trecut gandul cu sinuciderea.PT ca daca as face asta le-as da cea mai mare satisfactie sa scape de mine, si asa fac pe dracu in 4 si indur tot numa sa ii sacai pe ei sa le stau in cap, sa-i sufoc cum fac si ei cu mine.
Nu ti-ar strica sa nu`i mai bagi in seama, sa fii nepasatoare, sa-i dai dracu. Ai un scop sa lupti, invata termina un liceu, si te poti angaja in timp ce faci si facultate. Si poti sa traiesti singura, va veni si baiatul care sa te protejeze sa aiba grija de tine sa te iubeasca cum meritiwinking
Nu te lasa doborata din nimicuri de astea, ar putea fi si mai rau, daca nai avea un picior, sigur ai fi fost in centrul atentiei, si tiar arata iubire si mila, doar n`ai vrea atentie si iubire din mila nu?, dar asa ca esti sanatoasa bucurate de asta, si profita ca nu toti sunt sanatosi. Ce zici?smug te tenteazasmug hai ca stiuuuu smug
Chiar daca orice vorba te raneste usor si incepi a plange sa nu plangi in fata lor ca le dai satisfactie tu ofera`le un zambet, cum vrei tu unu ironic sau unul normal lipsit de afectiune.Ca stii ca indiferenta doare cel mai tare. Loveste unde doare.Cui pe cuiwinking
Bafta:*

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Dupa ce mori nu ai sa ne fi recunoscatoare laughing Asta e o intrebare facuta la betie cu prietenii rolling on the floor. Bea palinca si ia algocalmin. Macar o sa am eu alocatie mai mare laughing
Baftawinking

| Aia cu cap mare a răspuns:

Sinucide-te, ajungi in iad!

| andre2726 a răspuns:

Nu este necesar sa iei astfel de masuri asa drastice si gandeste-te ca chiar daca tu ai dreptate si poate chiar ai mai multe -probleme- cu cei din familie uite eu nu iti voi spune ce sa faci dar gandeste-te la faptul ca nimeni nu trebuie sa ajunga la asemenea actiuni extreme si trebuie sa iti pretuiesti mai mult viata nu vreau sa tin predici nimanui dar asta e adevarul viata trebuie iubita fie ea buna sau rea

| heroforyou a răspuns:

Hey, lasa'mi un mesaj cu id tau sa vb(sunt fata)nu esti o povara pentru parinti, oricine isi iubeste copiii doar ca parintii tai nu prea iti arata thinking

| Brianariri a răspuns:

Chiar crezi ca o sa iti spun cineva ceva?! [probabil] si asa iti spun si eu...big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Lαααα a răspuns:

Mai, spitalu` 9 e aproapelaughing
Ce aveti toti?

| Licurici_1572 a răspuns:

E demi lovato in avatarlaughing
fata nu merita sa mori
sunt clipe grele in viata dar o sa treci peste ele
ai grija de tine:*
si tine minte trei cuvinte
VIATA MERGE INAINTE
ai grija de tine:*

| BigV a răspuns:

Nu fa o asa prostie! Pe langa faptul ca este cel mai mare pacat nu rezolvi nimic asa! Sa iti explic si altfel! Un om las fuge de la o lupta in timp ce un om puternic nu isi calca pe onoare si lupta indiferent daca are sansa de a reusi sau nu! Daca vrei iti pot oferi sprijinul meu pentru ca tu sa castigi lupta, de fapt cred ca toti putem sa o facem. Daca vrei sa stii eu nu cred ca tu esti un obstacol pentru cei din jur si nici un om slab!

Am trecut si eu printr-o depresie care era sa ma duca si pe mine la asa ceva desi eram constient ca fac cea mai mare prostie si ca uitam de Dumnezeu. Inainte de a face acest pas total gresit am fost la biserica (in gandul meu mi-am zis "Doamne te rog frumos iarta-ma, dar numai pot suporta " ) cum am iesit de pe usa bisericii, parca ceva s-a schimbat, vedeam lumea altfel, lucrurile erau mult mai clare. Parca totul s-a schimbat in favoarea mea de la sine. Acum pot spune ca sunt un om fericit, fara ganduri sinucigase laughing!

Daca te ajuta cu ceva, desi nu te cunosc, eu tin la tinewinking!

| BigV a răspuns:

Nu fa o asa prostie! Pe langa faptul ca este cel mai mare pacat nu rezolvi nimic asa! Sa iti explic si altfel! Un om las fuge de la o lupta in timp ce un om puternic nu isi calca pe onoare si lupta indiferent daca are sansa de a reusi sau nu! Daca vrei iti pot oferi sprijinul meu pentru ca tu sa castigi lupta, de fapt cred ca toti putem sa o facem. Daca vrei sa stii eu nu cred ca tu esti un obstacol pentru cei din jur si nici un om slab!

Am trecut si eu printr-o depresie care era sa ma duca si pe mine la asa ceva desi eram constient ca fac cea mai mare prostie si ca uitam de Dumnezeu. Inainte de a face acest pas total gresit am fost la biserica (in gandul meu mi-am zis "Doamne te rog frumos iarta-ma, dar numai pot suporta " ) cum am iesit de pe usa bisericii, parca ceva s-a schimbat, vedeam lumea altfel, lucrurile erau mult mai clare. Parca totul s-a schimbat in favoarea mea de la sine. Acum pot spune ca sunt un om fericit, fara ganduri sinucigase laughing!

Daca te ajuta cu ceva, desi nu te cunosc, eu tin la tinewinking!

| MunecaChucky a răspuns:

Nu generaliza de unde sti ca mama ta nu te iubeste sau prieteni din jur nu te iubesc poate nu o arata fiind ocupati si dupa parerea mea sinuciderea e cea mai mare prostie ai toata viata inainte sa stii ca toti avem cate un moment in care simtim ca suntem inutili si nu ne iubeste nimeni dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne omoram doar din cauza asta asa toti am fi morti gaseste-ti pe cineva cu cine sa vb ajuta foarte mult crede-ma uite daca vrei sa vb eu sunt dispusa sa ascult da-mi un msj cu id tau si vb sinuciderea nu e o solutie pentru probleme ci e problema mult mai mare...ai grija de tine :*

| ::–]¦•¦[--::K! Đ∂∂∂::--]¦•¦[--:: a răspuns:

Heyhappy...sh eu am trecut printr-o situatie ca a ta. daca nimeni nu iti arata ca te iubeste asta nu inseamna ca nu te iubeste nimeni.sunt sigura ca ai ogramada de prieteni care te vor aproape de ei. sh sunt la fel de sigur ca mama ta te iubeste.gandestete cat raw iai face daca ai face ascest passtraight face. nu moartea e o rezolvare incearca sa vorbesti cu cei din jurul tau sh ai sa vezi ca esti iubita. Daca vrei sa vb mai multe ma poti gasi pe justforfun_kida

| cosmin1313 a răspuns:

Tu esti cea din avatar?
Daca da da-mi un private mail, cu idul tau, astept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratee! Pe bune? Omuleee! Esti nebuna! Cred ca a te sinucide este cea mai mare prostie... Adica gandeste`te cat isi doreste un bolnav de ex de cancer sa traiasca si tu vrei sa mori. Cati ani ai? Mai putin de 15 nu? Cum poti sa zici ca mama ta nu te iubeste? Logic ca te iubeste, femeie! Deciii! Viata e frumoasa! Si nu exista nicio scuza pentru un fapt de asta,,, Nicio scuzaa! Da, stiu ca in viata ta au fost momente grele dar sigur au fost si frumoase. Si acum, de ce sa ne gandim la acele momente grele? Ce ar fi daca ne-am gandi la momentele frumoase cum ar fi cand am implinit 3 ani, sau cand stateam cu prietenii in parc si radeam? eeh? :*
Smilee! happy
Si nu te mai gandi la prostii din astea!
:* Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta si eu am incercat asta de multe ori nu facea semenea lucruri. calmeaza-te

| rozelor a răspuns:

Asa crezi tu, te iubeste Dumnezeu el ti a dat viata, el ti o ia, nu ai niciun drept sa gandesti asa dar sa mai cauti picaturi.Probabil crezi ca mama ta nu te intelege dar nu ca nu te iubeste, cei din jur conteaza mai putin, tu esti cea mai importanta, ai grija de tine de sufletul tau stai de vorba cu duhovnicul tau si mergi mai departe, viata e atat de frumoasa si scurta incat nu trebuie sa o facem noi urata si mai scurta, vei trece prin momente grele dar mergi mai departe, drum usor!

| Elenushk a răspuns:

Hey! toata lumea te iubeste! nu crezi ca tu ai fost creata cu un scop? nu crezi ca Dumnezeu te iubeste? HElooooooo! nu mai vorbi prosti! trebuie sa scapi de capcana negativismului, de capcana expresiei "nu pot, nu sunt buna de nimic"! trebuie sa inceteze. daca spui ca nimeni nu te iubeste si toata lumea te subapreciaza... ei bine lucrul asta se intampla pentru ca intotdeauna cuvintele au o forma de influentare! dar daca iti schimbi parerea despre tine, incepi sa te iubesti tu pe tine insuti apoi sa crezi ca toata lumea are o parere buna despre tine relatiile cu cei din jurul tau se vor schimba! iti garantez eu asta!

| Valentin008 a răspuns:

Dumitrista da-mi fb tau sa vorbim

| CiocoLizz a răspuns:

Hai frateee lasa dramatismele straight face e doar o stare trecatoare :p viata e frumoaaaaasa :X laughing bye :*

| Bercea_Adrian_1977 a răspuns:

Sper ca dupa 8 ani, sa ti fi revenit si sa fi ok! Este o stare in care intr-adevar, numai cine trece prin ea o intelege dar sa ajungi la asta este total gresit! Mergi inainte ca vin si zile frumoase pline de dragoste ca fara ea nu putem trai! Succes