| doubleb a întrebat:

Vreau sa morcrying. nu mai am pentru ce traii, m-am saturat de viata asta de ***oh go on!

12 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

Aşa, şi? Să-mi trimiţi vederi!

| Lace a răspuns:

Cred că eşti un simplu adolescent.Sunt atât de multe lucruri de făcut în viaţa,iar tu vrei să îţi iei viaţa de pe acum? Gândeşte-te cum să îţi faci viaţa şi zilele mai bune! Dacă plângi te sfătuiesc să nu o mai faci, şi să nu te mai amărăşti pentru ce ai păţit. Zâmbeşte! Un simplu zâmbet, aduce minuni.
Baftă şi capul sus.

| adinaxD a răspuns:

Omfg! laughing...iti urez Succes! laughing

| Kittynika a răspuns:

Adio

| jasmine11 a răspuns:

Waw dar se pare ca ai un motiv foarte intemeiat pentru care ai vrea sa mori...si nu l-ai spus.ai putea sa il scrii prin mesaje, sa stiu si eu

| Summer5505 a răspuns:

Dar de ce vrei sa faci asta?

| calexiandra a răspuns:

Ce ai? :O Cum sa te omori? Traieste-ti viata asa cum e, cu toate ca este grea si toata lumea s-a saturat de ea. Ai o viata inainte si tot ce trebuie este sa speri ca ziua de maine va fi mai buna. Nu lasa DUREREA sa-ti faca rau. Nu o baga in seama oh go on Nu ai pentru ce sa mori. Esti tanar/a si trebuie sa-ti traiesti viata din plin. Daca stiam sigur cati ani ai puteam sa iti dau diferite sfaturi. Daca ai pana in 20 de ani, gandeste-te ca trebuie sa urmezi o facultate, sa ai un serviciu stabil pentru a-ti face un viitor mai bun. Daca ai dupa 20 de ani si ai sotie si copil, gandeste-te la ei. Copilul acela va ramane fara tata sau mama. Ca nu stiu ce sex ai masculin sau feminin.
Gandeste-te la parinti tai, fratii sau surorile tale ( daca ai ), la prietenii tai, la iubitul/iubita, ganeste-te la familia ta! Cum crezi ca o sa se simta parinti tai sa-si inmormanteze fiica/fiul? O sa fie distrusi. Gandeste-te la durerea din sufletul lor. Si sa nu-mi zici ca ai tai nu tin la tine, este imposibil acest lucru!
Gandeste-te ca esti tanar/a si ai o viata de trait! Ai multe de vizitat, de vazaut, de facut!
Viata e frumoasa si merita traita din plin. Fiecare clipa iti ofera cate un sentiment. Acum esti fericit si peste doua ore poti sa plangi cat te tin plamani. Asta este viata! Cu rele si cu bune. Dumnezeu ne-a oferit-o, noi trebuie sa avem grija de ea.
P.S. : Nu face vreo prostie, ca dupa sa regreti.
Daca vrei si ma lasi sa te ajut, da-mi un mesaj. Ai grija de tine kiss

| Biia14 a răspuns:

Buna! Ce ti s-a intamplat de vrei sa faci asa ceva?

| Piticutsss a răspuns:

Treci tu si peste :* si eu am trecut prin atatea sad dar gandeste'te ca or sa sufere multi dupa tine. nu te mai desconsidera atat, nu e bine :* capul sus. Viata e grea. Stiu! Dar trebuie sa trecem prin ea indiferent de urcusuri si coborasuri.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca... iubeste-ti viata si mai ales prietenii... E cel mai de pret lucru.

Sper sa iti foloseasca :* mie imi ridica moralul de fiecare data :* si grija ta, si nu uita, ca daca te omori, o sa faci cea mai mare greseala din viata ta.

Dumnezeu nu o sa te ia oh go on chiar daca o sa vrei sa mori. Pentru ca ai prea multe scopuri in viata de implinit happy si pana nu ti le implinesti pe toate si nu te simti tu cu sufletul impacat, nu poti muri. Moartea nu vine cand vrem noi, ci vine cand vrea ea.

Capul sus!

| MrCaracter a răspuns:

Capul sus amice! Viata e asa de frumoasa cu toate greutatile ei!
Inca nu ai intilnit persoana cu care sa iti imparti fericirea!
Sa vezi atunci cat ai sa urasti intrebarea ta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si noi cu ce vrei sa te ajutam,un cutit,o funie ceva? niste pastile? Astea cred ca le gasesti prin casa, nu e nevoie sa ne ceri noua ajutorul. Daca asa crezi tu ca e mai bine, nu mai sta pe ganduri si fa-o! succes!

| myha3la16 a răspuns:

Bunahappy am trecut si eu prin per de astea de multe orisad dar trebuie sa gasesti un motiv sa luptihappy pentru viitorul tau, pentru tine.sunt multe motivehappy demonstreaza tuturor ca poti, ca esti puternicahappy asta e viatasad e mai grea pentru unii, dar trebuie sa poti sa treci peste toate.ai grija de tinehappy si daca vrei sa vb si mai vrei sfaturi da-mi id-ul tau si o sa incerc sa te ajuthappy