| MEIALI a întrebat:

Vreau sa scriu o carte dar ma tot gandesc la nume de familie.Va rog sa imi spuneti numu cu nume de familie. Cele mai multe funba!

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Numu
funba
Sa facem abstractie de aceste mici greseli, desi pentru un scriitor in devenire nu prea sunt acceptabile.
Am citit doar aici pe TPU o gramada de mesaje de genul asta... "vreau sa scriu o carte, dati-mi idei", sau "spuneti-mi un titlu", sau am citit fragmente din romane deja scrise, pe wattpad... si sunt, nu stiu cum sa o spun altfel, dezamagita happy
Asa ca sfatul meu, pentru tine, e sa continui deocamdata sa citesti!

| MEIALI explică (pentru Kaℓi):

Eu nu ti-am cerut subiecte(am atatea ca am umplut un caiet).Am vrut doar nume.Iar daca am gresit este pentru ca am probleme cu ochii, si scriu repede, se mai intampla.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu n-ai o carte de telefon, fie nouă, fie veche? Extrage-le de acolo, pe rând, "selectează" care crezi tu că i se potrivește fiecărui personaj în parte! Măi, măi, ce întrebare...(sssst, îți zic un secret: alege numele vecinilorwinking, fă-i vedetele cărții)