| adynna_8265 a întrebat:

Vreau sa slabesc...cine ma ajuta?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Elimină din alimentație grăsimea, pastele făinoase, dulciurile, alcoolul, prăjeli, mezeluri grele, băuturile garbogazoase, conservele de orice fel.
Alimente sănătoase: fructe și legume proaspete, cereale și pâine integrală, brânzeturi și lactate degresate, alune-nuci-semințe (conțin uleiuri volatile benefice organismului / fac parte din clasa colesterolului sănătos), sucuri naturale făcute în casă, zahăr brun din trestie de zahăr, miere, mezeluri ușoare (cele din pui), ceaiuri depurative (ceai verde, păpădie, soc, traista ciobanului, coada șoricelului - în fiecare zi bei un fel de ceai - poți face ceai rece cu lămâie îndulcit cu miere) și multă mișcare (practicarea frecventă a unui sport pentru tonofiere și consum de calorii).
Toate alimentele conțin calorii, dar consumate cu limită poți să te păstrezi mult timp în limite normale.
O dietă calorică nu trebuie să depășească mai mult de 1800-2000 de calorii zilnic.
De reținut mai este și faptul că este și în funcție de modul de viață: activ, sedentarism, moderat, starea de sănătate, sexul, vârsta, etc.
Mult noroc.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Manaca mai putin, fa sport in aer liber si bea 2 litri de apa pe zi.happy
Succes!happy

| Wtf9000 a răspuns:

Daca tu esti in poza, te ajut eu cu cea mai mare placere. big grin slabim amandoi...winking

| adynna_8265 explică:

Nu sunt grasa obeza...am burtikbig grin...am mai incercat sa slabesc si am slabit de totsad vreau doar sa scap de burtikbig grin...si as vrea sa ma mentin pentru ca atunci cand ma ingras la loc imi apar vergeturi pe sanicrying((( (adica niste dungi mov...imi apar atunci cand slabesc brusc si ma ingras brusc)

| sergiu_9840 a răspuns:

Te ajut eu daca vrei sa stii cum id de mess mafia9505

| andyman a răspuns:

De, te pui cu cine nu trebuie... ia in calcul doar mesajul leguitoarei si urmatorul sfat... mananca la mese regulate 8am, 12 sau 1 pm si 6=7 pm si tine minte, fiecare lingura de mancare trebuie mestecata de 40 de ori (adica sa fie adusa la o forma pastoasa) pentru a avea o buna digestie si a simti ca esti satula chiar daca ai mancat doar putin... asta este secretul unei mentineri dar nu uita de lista leguitoarei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga...de datorii de ce vrei tu dar alearga... face f bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa arzi grasimea, si asta se face doar cu ajutorul sportului sau pur si simplu miscare. mananca 5 mese regulate, multe salate si cruditati, evita dulciurile, produsele de panificatie si patiserie, evita grasimile, sucurile din comert si mancarea semi preparata sau tip fast-food.multa, multa miscare zilnic si la orice ora.

| Alexa_1033 a răspuns:

Eu te pot ajuta... daca doresti sa te indrum la cateva sfaturii pentru slabit, intra te rog pe id-ul " jupanulnumber1 "

| Florea_Virginia_1970 a răspuns:

Vreau sa slabesc .....cine ma ajuta?