| 5dfsd3612 a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat sau cel putin cum ati proceda daca ati fi in locul meu.
Sunt impreuna cu un baiat de un an( fara cateva zile), niciodata nu m-am gandit ca pot sa iubesc pe cineva atat de tare mai ales ca pe la inceput de reletie eram foarte indiferenta fata de el si nu credeam ca o sa o ducem mult.
Acum, simt ca relatia noastra nu e cum a fost. S-a schimbat in ultima vreme. Inainte avea grija de mine si vorbeam des la telefon, era atent la orice detaliu, si la vorbe si la fapte. Imi scria mesaje frumoase dimineata, si imi spunea ca ma iubeste de multe ori, dar acum in mare parte doar eu zic aceste cuvinte.
Parca se indeparteaza de mine si nu stiu cauza. Sunt zile(rare) cand se poarta ca inainte. Mi-a facut cunostinta cu parintii lui si eu lui cu ai mei si parca totul decurge bine din partea asta.

Eu sunt foarte sensibila si uneori de la o vorba sau o fapta, m-a raneste foarte mult, si el stie asta foarte bine. I-am spus ca daca o sa se poarta asa, mult nu o ducem. Dupa care se poarta bine cu mine, apoi iarasi ma ignoara.
De multe ori am plans chiar si de fata lui, si ii spun ca nu vreau sa se poarte asa cu mine, il intreb daca vrea sa ne despartim sau daca ma mai iubeste si primesc raspuns de genu " linisteste-te ca totul e bine".

Noi niciodata nu am sarbatorit nimic impreuna, nici cind am implinit jumate de an, macar o floare nu mi-o daruit niciodata, si ii spun ca ar fi frumos daca am sarbatori si el raspunde ca la un an e ceva mai special. In fine nu o ramas mult, doar cateva zile, si cine stie daca vom sarbatori ca nu vad sa aiba planuri ceva.

Nu demult am fost la mare impreuna si acolo totul mergea super, iar cand ne-am intors peste cteva zile iarasi ceva se intampla cu el.
Sunt sigura 100% ca nu are pe nimeni.
Cateodata vorbeste si la viitor despre noi.
Nu stiu ce sa fac, sunt confuza. M-am atasat foarte mult de el si la despartire nici nu pot sa ma gandesc.

3 răspunsuri:
| 5dfsd3612 explică:

Eu cu el vorbesc des despre comportamentul acesta ciudat, daca are vreo problema ca mie poate sa imi spuna totul si daca ceva se intampla mereu sunt de partea lui si il sustin, dar imi spune ca toul e bine si sa ma linistesc.

| Me01 a răspuns:

Buna
Poate are ceva probleme, încerca sa Vorbești sa vezi ce i-l doare, de ce e diferit in unele zile. Cand i-l simti diferit intreaba-l ce a făcut, poate nu a avut o zi buna. Cred ca are ceva probleme pe care inca nu ti le-a spus sau nu știe cum sa ti le spună.

| pikakatejulia8 a răspuns:

Nu e alta varianta doar sa il intrebi asfel(de ce te porti ciudat cu mine?) si ii spui tot ce simti crede-ma (sti poti sa ne zici noua povetile tale, noua care nici nu ne cunosti, iar nu i poti spune-i iubitului tau?) sti o relatie normala e (sinceritatea, adevarul, iubirea) spune-i in fata ce simti iar daca tot la fel se comporta as zice sa te desparti de el (nu ai nevoie langa tine un nesuferit de baiat. funda?big grin