| SweetSacrifice a întrebat:

Vreo fata care vrea sa slabeasca? Poate reusim sa ne ajutam reciproc dandu-ne sfaturi si vorbind zilnic.

13 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Mie personal imi stau in gat persoanele care raspund dupa nu stiu cate luni, dar nu stiu cum am dat abia acum de intrebare laughing
Incerc sa slabesc, insa mai mult prin refuzul de a mai manca. Da, da, nu e sanatos si chestii de genu, insa am o obsesie pe tema asta. E o chestie destul de urata si porneste doar de la psihic, cel putin in cazul meu. Cu toate astea, daca doresti sa tinem vreo legatura sunt deschiza.

| SweetSacrifice explică (pentru Mangustă):

Da. Pai, hai sa vorbim pe mess?

| AlleSss a răspuns:

Și eu aș vrea să slăbeschee hee. Idei?batting eyelashes

| SweetSacrifice explică (pentru AlleSss):

Ai incercat anumite diete pana acum?

| AlleSss a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Mda, dar toate au dat " gres".

| SweetSacrifice explică (pentru AlleSss):

Eu nu am tinut niciodata o dieta luata de pe net sau ceva, am incercat sa stau mereu sub un numar de calorii, dar mereu am cedat la un moment in fata dulciurilor.

| AlleSss a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Da, stiu cum e straight face. Dar. Sport, chestii?

| SweetSacrifice explică (pentru AlleSss):

Nu practic un anumit sport, nu prea am timp, dar fac zilnic exercitii in casa.Nu merg la sala sau ceva insa...Tu?

| AlleSss a răspuns (pentru SweetSacrifice):

La fel ca tine. Numai ca, nu prea am timp cateodata, obosita si. straight face.

| SweetSacrifice explică (pentru AlleSss):

Ai id de mess? Poate vorbim mai mult si incepem un program de maine de mancat sanatos, si ne motivam.happy

| Dutsa95 a răspuns:

Eu vreau să slăbesc şi nu ştiu nicio metodă uşoară. Am auzit doar sport şi diete, dar odată ce le întrerupi te îngraşi la loc.Deci care e soluţia?

| SweetSacrifice explică (pentru Dutsa95):

Pai daca dupa toate dietele incepi sa mananci numai fast food etc, atunci logic ca te ingrasi la loc. Trebuie intr-un fel sa iti schimbi modul de viata.

| Dutsa95 a răspuns:

Nu am încercat diete, am încercat să mai limitez cantitatea de mâncare.Şi vara trecută a dat rezultate numai că nu mi-a rămas pielea prea netedă la picioare.Eu am 55 de kg şi 1.62 m iar la mine se pune la burtică şi picioare. Si de surplusurile din zonele astea 2 vreau eu să scap.Şi vreau să încep să mănânc dimineaţa ceva mai consistent( dar e greu că sunt la liceu şi am ore de la 7), când vin de la şcoală (ora 1-2) să mânănc mai puţin decât dimineaţa,iar seara să iau ceva uşor de digerat(fructe,iaurt,legume).Ţin să menţionez că eu mănânc foarte puţină pâine, în cazul în care e o mâncare ce poate fi întinsă pe pâine(pateu, brânză topită, chestii de genul ăsta).Şi în acelaşi timp vreau să fac şi aerobic ca să nu rămân cu cute şi aspectul ăla de piele întinsă.Eu nu am mult de slăbit, dar dacă nu mă reţin aşa mă îngraş repede.Tu ai urmat vreo dietă? Ai făcut sport? Sau ştii altă metodă?