| Aleexandra_9437 a întrebat:

Vreu si eu statsusuri din melodi de dragoste si din cele din cartier s din acealea mai speciale. nu vreau statusuri gen eu sunt luna tu stelele sau asa cevarolling on the floor)). din acelea mai speciale. loate din carti sau filme(ps:eu am cautata dar nu am gasit poate aveti voi ideei si sunteti mai inspirati ca mine). celor mai resite primesc FUNDA SI VOTURI:dlove struck.MULTUMESC!love struck

Răspuns Câştigător
| Twixxie a răspuns:

Nu sunt din melodii dau sunt fain:
Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri, nevinovata, sau astazi ca niciodata?
Sa-mi uiti numele, dar niciodata n-o sa-mi uiti zambetul, buzele, corpul, tristetea sau veselia, asa cum eu nu-ti pot uita ipocrizia!
Nu-mi pasa ce vine! Traiesc acum, nu pentru ce va fi maine.
Cand am nevoie de ceva ma ajuta doar ea...Ea ma iubeste si imi dovedeste...Ma vorbeste de bine si nu ma barfeste.ea e sora mea si asa va fi mereu love struck`!
Una dintre cele mai mari boli pe lumea asta este să nu însemni nimic pentru nimeni.
Pareti frumoase. Aproape culte.Atat de proaste.Si din ce in ce mai multe.
Frumusetzea ochilor nu consta in culoarea lor, ci in felu’ care te privesc.
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
Viata nu-i un show, in viata nu-i usor. asa ajung in varf si tot asa cobor!
Zambeste, chiar daca este un zambet trist, pentru ca mai trist decat un zambet trist este tristetea de a nu sti cum sa zambesti.
Si daca el nu o sa-ti mai zica "Noapte buna!". si daca nici pe strada nu o sa-ti mai zica "Buna!". ai o prietena care te suna sa-ti zica: "Fataa, esti de 1000 de ori mai buna". :*
Prietenia noastra nu e chiar perfecta dar ma intelege sh imi suporta toate "prostioarele" mele`!

2 răspunsuri:
| Rubiiiii a răspuns:

• Mobilu` pe silent. Ești derbedeu. Iar le-ai dat la târfele alea număru` tău.
• Telefonu` sună întruna dar mai bine îl închid , noaptea asta e specială , nu vreau să o stric.
• Să gustăm din vin puțin , să uităm cum ne cheamă și de unde venim
• Ai vrea să vezi zâmbetul meu în fiecare dimineață , și să fiu mereu la fel de iubăreață.
• Nu mai vreau să te văd niciodată , m-ai demoralizat pentru ultima dată.
• Nu există fum fără foc , privirile sunt atente ... pissy , pe tricou ți-am lăsat niște amprente.
• Te combini cu urâte ca să-ți țină de urât.
• Sunt amintirile mele. 0 regrete , numai belele.
• Toată noapte n-am dormit , cu nebunu m-am iubit.
• E doar sfârșitul capitolului , începutul următorului.
• Se întâmplă câteodată , fumând țigarea la fereastră , de mână un băiat și-o fată , îmi amintesc iubirea noastră.
• Râd când te văd plângând , dar nu rezist prea mult ... și eu plâng , te iau în brațe și te strâng ... te strâng de gât.
• O ard în mod bizar , cu bomba-n buzunar , cu stilul meu murdar , vă *** în gură iar.
• Sunt pătimașă și toți băieții să mă aibe-ar vrea , dar nu au șansă căci eu mereu voi fi numai a ta.
• Mă ajută , mă îndrumă să fac doar lucruri bune. Nu l-aș lăsa , nu l-aș schimba pentru nimic in lume.
• Eu îmi *** viața , viața mă **** pe mine , suntem un cuplu fericit și ne simțim bine.
• Nu te-aș schimba cu nimeni și nimic , pentru mine tu ești tot , altceva n-am ce să zic.
• Acum nu mai e cum era. Acum e puternică , știe ce vrea.
• Iar atunci când noi poate n-o să mai fim , lasă coniacul să curgă , dă-ne o țigară și să ne-amintim , de clipele care au fost și nu revin , lasă pe masă o scrumieră și un pahar de vin.
• Să nu crezi că petele se șterg ușor din sufletul meu. Sunt clipe pe care nu le pot uita. Ciudat. Ție îți spuneam că ești clipa mea.
• Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stres.
• Îmi place când te rişti . Îmi place cum te mişti .
• Domnişoară te rog nu grăbi pasu` , lasă bassu` să te mişte , începe balansu`.
• Şi nu ştiu ce să mai spun. Se vede clar că îmi lipseşti , şi îmi vine să mor că tu nu mai eşti !
• Şi n-ai să mă mai vezi că mă plâng , n-ai să mai vezi că mă ascund . Sunt pur şi simplu ceea ce sunt ! Şi încă o dată iert ... dar nu uit.
• Nu mă interesează că lumea vorbește. Oricum ei se întreabă "de ce ea zâmbește?".
• Odată de mă săruți , toată viața nu mă uiți , cât ești tu de șmecherit , ca mine n-ai întâlnit.
• Era o copilă cândva. Acum gândește altfel puștoaica.
• Tocurile au fost făcute pentru ca femeia să calce lumea în picioare. Într-un mod elegant.
• Fără griji și fără gânduri rele , toată lumea e pe caterincă și se vede.
• Am uitat ce ți-am spus și cum era înainte. N-am uitat să te iubesc , doar că nu-mi aduc aminte.
• Eu sunt fata care te-a scos din minți. Cea mai rea dintre fetele cuminți.
• N-are rost să te prefaci. Știm că ne vrei , știm că ne placi.
• Hai băiete ca să bem puțin vermut și să ne iubim mai mult.
• Ne certăm dar apoi ne împăcăm , îți greșesc și mă ierți , te sărut și-apoi uităm.

| єℓєηα a răspuns:

1. don't let go
don't run away love
still got feelings you are my passion
don't let go
don't run away love
you are the one for me

2. dragostea e tot ce ramane
dupa atata vant si ploi
inima imi spune ca v-om ramane doar noi doi
dragostea e tot ce ramane
ea m-aduce inapoi
si vindeca durerea ce ne leaga pe amandoi

3. Your body lights my fire
You wanna take me higher
I wanna feel your love
I need to tag a love
I want a secret love

4. Poate sa iasa foc si soarele sa arda
Dragostea nu poate sa dispara
Da Da
E acolo undeva
Poate sa cada luna, sa se inece in mare
Viata sa aiba o singura culoare
Da Da
Nu'ti pierde dragostea

5. Daca dragostea dispare,
Viata mea n-are culoare,
Si doare tot mai tare,
Ploua incet…
Apare o intrebare
Se gandeste la mine oare?!
Unde sunt zilele cu soare?
Unde esti tu?

6. Maybe I'm dreaming, but maybe it's real
But I will find the true
Maybe I'm crazy, but that's how I feel
Tell me what can I do

7.Stiu ca e greu, dar sunt aici
Gata sa te ridic cand simti ca pici
Stiu c-astepti perioada in care va fi bine
Si cateodata ai impresia ca nu mai vine

Daca mai ai nevoie sa imi spui... >:d< kiss
Mie astea imi place cel mai mult! love struck