| imihaistoian a întrebat:

Administratorul firmei poate angaja fara acordul patronului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de prevederile contractului de administrare, are exact atributiile din contract, daca o are si pe aceea de a angaja personal atunci poate angaja si fara acordul patronului, daca este nevoie de acel angajat.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă are împuternicire în acest scop, normal că poate.

| Maomau a răspuns:

Raspunsul lui ioadelasal este cel corect!

| pisicutzamik a răspuns:

Da,poate ca de aceea este administrator, sa ia deciziile cele mai bune pentru firma

| titisan70 a răspuns:

Poate propune in sedinta de consiliu angajarea unei persoane.

| bradysandro a răspuns:

Daca are acordul scris de la patron poate angaja si sa dea afara pe cine vrea el ca administrator.

| Bk_Tufoi_Kizo_1994 a răspuns:

Da, pe propria raspundere happy