| shadow96Alex a întrebat:

Am absolvit o facultate la profil uman acum un an si caut un job care sa fie in sectorul 4 in care locuiesc.
Cum piata muncii e la pamant in ziua de azi si eu nu am calitati cu care sa ma remarc (macar sunt sincer), caut un job usor, salariu de 500-600 lei, 8 ore ( doar sa am weekendul liber ), deci n-am pretentii. Vreau sa evit tot ce tine de domeniul marketingului.

Nu vreau joburi de birou in care sa stau pe scaun toata ziua cu ochii in calculator (deci fara Call Center sau operator PC), nu vreau la supermarket sau fast-food si nici joburi care sa presupuna relatii cu clientii (adica, operator sondaje opinie). Mentionez ca sunt cam lent si nu le am cu comunicarea, deci clar nu sunt bun pentru relatii cu clientii si nu am ce cauta in marketing.

Pe ejobs sau bestjobs nu gasesc nimic, toate sunt la mama naibii prin Pipera sau in alte sectoare si sunt fix posturi in domeniul marketingului, domeniu pe care incerc sa-l evit.
Va implor, am nevoie de sfaturi...

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nici nu stiu ce sfat ti-as putea da.
Esti mult prea pretentios in privinta jobului.
In fond, cand gasesti un job bun, mai putin te intereseaza sa fie langa casa.
Pana la urma, de ce, musai, in sectorul 4? Chiar nu reusesti sa ajungi mai departe de varful nasului? Ai terminat o facultate! Esti adult si, se presupune, responsabil; cauta un job si nu o sinecura langa casa!
Eu am gasit jobul perfect in Germania si...sunt in Germania. Nu tocmai langa casa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce e acolo in sectorul 4? Ai interdictie sa iesi de acolo?

Cu atatea pretentii si dispus la practic nimic greu sa gasesti ceva.