Întrebare recomandată | withoutme a întrebat:

As vrea sa cumpar obligatiuni la o firma sau o banca, dar nu stiu daca este rentabil.Ar dori mai multe informatii:cata dobanda se acorda,care ar fi rata pe o luna, cat costa in medie o obligatiune, de la cunoscatori.Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| kevincosty a răspuns:

Ai putea deveni investitor intr-o companie in continua amploare. O dobande de 7% anuala iti va asigura castigurile si dividentele ce le primesti iti pot asigura viitorul pe termen lung. Poti deveni investitor incepand cu 2500 de euro si pentru mai multe detalii nu ezita sa ma contactezi.

| KodrutZ a răspuns:

NU renteaza, nu fa prostia asta. Vrei ceva rentabil si ai macar citeva mii bune de euro, atunci ia si cumpara teren agricol, preferabil pe linga o asociatie la care sa il lasi in arenda - e cea mai buna investitie de acum incolo, si o mostenire extraordinara pentru generatiile de dupa. Gindeste-te ca toate actiunile/obligatiunile/fondurile mutuale sint volatile, pe cind pamintul nu se va mai extinde, nu-l tipareste nimeni, iar valoarea lui va creste foarte mult pe masura ce devenim din ce in ce mai multi.

| Încrucişătorul a răspuns:

Cumpara actiuni sau fa-ti o firma (pompe funebre sau hartie igienica sau brichete).

Răspuns utilizator avertizat
| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Nu stiu thinking/

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

E scump! Mai bine schimba-ti planurile! Nu vreau sa te descurajez sau asa dar...

| gabyS98 a răspuns:

Cand am sa stiu te anunt si pe tine

| Floricika2000 a răspuns:

In nici-un caz!