| neowana a întrebat:

Buna! Am cumparat un telefon Samsung alaturi de care am primit la promotie o pereche de casti. Perechea de casti (galaxy buds2) as dori sa o vand pe olx. Insa ma gandesc, pentru a oferi si garantie, va trebui sa ii ofer si bonul. Ar fi sigur sa ii dau chitanta (care contine ambele produse scrise) desi ii vand doar castile? As putea intampina ceva probleme?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Ar fi sigur sa ii dau chitanta (care contine ambele produse scrise)"

n-o să mai ai dovada pentru cazul in care e nevoie de service in garanție, la telefon

| neowana explică (pentru sierra1):

Am primit factura electronica. Pot printa cate exemplare doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai căștile și factura, însă în caz de nevoie pentru garanția tel. tău = ciuciu service prin garanție.

Dacă dai căștile fără factura, cealaltă persoana nu va putea trimite in garanție = ciuciu factura, ciuciu service prin garanție.

Sper ca ai și factura electronică, asa poți tipări si 100 de exemplare. Sau oferă și tu o copie xerox.

| neowana explică (pentru anonim_4396):

Da, am factura electronica.

| Strwberrs a răspuns:

Buna! Mi se pare ok insa trebuie sa vezi cum vinzi... incearca sa faci o intelegere sau sa incerci amandoua modalitatile de a vinde. Cineva o sa fie de acord cu siguranta si o sa va intelegeti voi cumva. Succes! (Poti da funda?)