| anonim_4396 a întrebat:

Am de platit o factura la gaze si nu am toti banii-pot sa achit pana la termenul scadent doar o parte din bani (la bancomat) iar dupa cateva zile sa achit diferenta?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Da, poti plati cat vrei.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te mai complica daca nu ai necesarul de bani --- foloseste-ti banii pentru alte urgente. Poti achita factura in termen de 46 de zile de la data emiterii--- in cazul depasirii termenului, penalitatile sunt mici ( de 0, 04%/zi --- adica la o factura de 500 lei, platesti in plus 20 de bani/zi intarziere!)

| darrio2007 a răspuns:

Da.Cu penalizare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine este sa platesti cu citi bani ai, sa arati ca esti de buna credinta. Astia de la gaz nu stau la discutii. Taie fara explicatii si greu platesti redeschiderea.

| victor73 a răspuns:

Da poti

| wizzkidon a răspuns:

Nu musai cu penalizare, si. da poti.

| Fenyx a răspuns:

Normal, ca poti!
Important este ca le platesti, jumate!
Dar iti va baga si " Penalizare ". Adica u cativa Lei in +!