| Anabela4u a întrebat:

Buna,am și eu o nelămurire, m-am angajat luna asta in 1 iar salarizarea se face in doua etape un avans și salariul propriu-zis, întrebarea mea este dacă eu beneficiez de avans.
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca lucrezi de la inceputul lunii sigur o sa primesti si tu avans, la data cand il primesc si ceilalti salariati ai angajatorului tau.

| Anabela4u explică (pentru Ioandelasal):

Mersi de răspuns, sper colegii au primit ieri avansul eu am zis ca mai aștept azi, mâine deja întreb mai sus in firma.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anabela4u):

Degeaba intrebi, vei lua avansul atunci cand se va da avansul lunii august. Mai intai va fi lichidarea pe luna iulie, perioada in care tu nu ai lucrat.

| Anabela4u explică (pentru darrio2007):

Ok mersi de lămurire

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anabela4u):

Ieri colegii nu au primit avansul, au primit restul de salariu (lichidarea) pe luna iulie. Avansul se primeste in ultima treime a lunii, in cazul tau intre 20 si 30 august. Poti intreba colegii mai vechi.

| Anabela4u explică (pentru Ioandelasal):

Mersi