| Romaniei_Preotii_1980 a întrebat:

Buna ..as vrea sa intreb si eu cine angajeaza persoane cu handicap gradul 2 accentuat nu sunt in carucior sunt capabil de munca
in roman jud.neamnt?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca ai gradut 2 accentuat, nu ai voie să te angajezi legal.Acest grad s-a dat că ai pierdut in totalitate capacitatea de munca.Sau poate ai fost incadrat cam cum se incadreaza acum in Romania?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Trebuie sa te duci la fortele de munca, sanatate!

| diannna38 a răspuns:

Dar cat de grav esti cu handicapul adica te pune cineva la munca si nu poti sa faci munca aia depinde ce handicap ai

| XxBoYxXxIoNuTxX a răspuns:

Da, popa in groapa cand mori!