| anonim_4396 a întrebat:

Bună, care credeți că e mai grea, pescicultara sau apicultura?
Mi-aș dori pe viitor poate să încerc să mă apuc de una dintre ele, în vederea de a scoate o suma financiară de sustenabilitate, nu ca afacere!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Amandoua au acelasi grad de dificultate, doar difera mediul in care se desfasoara fiecare, una in apa, cealalta pe uscat.
Verifica-ti alergiile inainte sa te apuci de una din ele, ca nu se stie niciodata, daca esti sau nu alergic la veninul de albine sau la altele.