| Pufinapufi a întrebat:

Buna seara ...am o nelamurire, am trimis cuiva de incredere din familie numarul de cont al meu pentru a-mi transfera niste bani persoana in cauza si am trimis o poza cu conturile mele, respectiv in lei si euro, iar in poza aceea apare si nr meu de client. Abia azi am vazut.
Intrebarea mea este... daca ajunge pe mainile cui nu trebuie poza cu acea foaie in care e si numarul de client poate sa-mi faca vreun rau in vreun fel!?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti fa griji! Nu are nimeni ce face decat sa-ti trimita bani. Ca sa ridice bani trebuie sa se duca la ghiseu cu Cartea de Identitate a ta si sa si semene cu tine, sa aiba cardul si codul PIN, sau sa sparga serverul. Daca sparge serverul poti sa ai zece mii de parole ca n-ai ce face.

| Pufinapufi explică (pentru Salontanul):

Multumesc de raspuns.m ati linistit, chestia e ca nu mai poti avea incredere oarba in nimeni!
Noapte buna va doresc!

| Salontanul a răspuns (pentru Pufinapufi):

Multumesc si eu pentru apreciere!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa ajunga pe mainile cuiva, odata ce tu ai dat aceste date cuiva din familie.

banuiesc ca persoana careia i-ai dat datele nu este debil mintal, deci are creier sanatos si este capabil sa judece, nu sa multiplice adtele tale sis a le arunce pe strada.

In ce priveste numarul de client, nu are nici o importanta daca-l vede cineva, ca acela nu poate fii accesat fara sa-ti cunoasca si parola de la contul bancar.

| Pufinapufi explică (pentru Violleta2022):

E vorba de o matusa a mea ...in ea am incredere totala in fiul ei adica in va rul meu nu am incredere!
Asta era problema dar m-am linistit cu raspunsul d voastra si al celorlalti oameni care mi au raspuns.
Va multumesc pentru raspuns sa aveti o zi buna!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poate face nimeni nimic cu el

| mi25 a răspuns:

Cu nr. de client nu poate face nimic. Asa cum nu poate face nici cu nr. de cont, decat sa-ti depuna bani in cont.

| Pufinapufi explică (pentru mi25):

Va multumesc pentru raspuns, va doresc noapte buna!