| Marck94 a întrebat:

happy Ce cursuri de calificare merita sa faci in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Un frizer are mereu de lucru, barbatii se tund foarte des si crede-ma ca un frizer la un salon de la periferia Bucurestiului ajunge sa castige si 5000 lei pe luna. Nu mai zic de saloanele alea mari...
In plus daca esti prietenos si iti faci clientii tai poti sa iti deschizi frizerie chiar si la tine acasa si tot castigi foarte bine.
In plus meseria asta se prinde repede. Trebuie si un pic de talent dar cu munca se rezolva orice.
Si nici nu e o munca stresanta, tot ce faci e sa tunzi si sa vorbesti cu clientii.

Daca e ceva in tara asta care inca aduce bani cu pregatire minima si investitii minime, aia e meseria de frizer.

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Operator CNC( operator masini unelte cu comanda numerica computerizata) cu studii de nivel liceal si/sau postliceal.
p.s. Intra pe site-uri cu oferte de joburi si te vei convinge ca este o calificare cautata pe piata muncii din Ro. Califictarea este cautata si in alte tari europene---vezi, spre exemplu, pe portalul de joburi EURES, oferta din Germania( pagina 2, oferte active):http://eures.anofm.ro/

| relian a răspuns:

Electrician,Aer conditionat, mecanic

| Bondarel99 a răspuns:

Frizer

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru Marck94):

Ce sa faci cu micropigmentarea? laughing
La sat oamenii nu se tund?
Nu trebuie neaparat acolo, poti sa te angajezi intr-o comuna mai mare sau in oras sau sa iti deschizi tu frizerie.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru Marck94):

Exact

| Bondarel99 a răspuns (pentru Marck94):

Un frizer are mereu de lucru, barbatii se tund foarte des si crede-ma ca un frizer la un salon de la periferia Bucurestiului ajunge sa castige si 5000 lei pe luna. Nu mai zic de saloanele alea mari...
In plus daca esti prietenos si iti faci clientii tai poti sa iti deschizi frizerie chiar si la tine acasa si tot castigi foarte bine.
In plus meseria asta se prinde repede. Trebuie si un pic de talent dar cu munca se rezolva orice.
Si nici nu e o munca stresanta, tot ce faci e sa tunzi si sa vorbesti cu clientii.

Daca e ceva in tara asta care inca aduce bani cu pregatire minima si investitii minime, aia e meseria de frizer.

| Castiel a răspuns:

Scoala de manele.

Sudor in Argon, salarii mari, relativ usor de finalizat.