| Marck94 a întrebat:

Ce cursuri de calificare merita sa faci? De ce? happy O zi buna!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un curs de bucatar prinde foarte bine, chiar daca nu vei lucra in domeniu.
Omul, pana ce traieste, are nevoie de mancare. Iar daca mananci, macar sa fie pe gustul tau, cum iti place. happy

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Bula):

Adica sa il faca degeaba? laughing Cine vrea sa manance poate invata si acasa pe cont propriu sa gateasca, e plin internetul de tutoriale.

| Bula a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Inseamna ca tu cunosti doar cele 9 mancaruri de mama si 21 ale bunicii. big grin
Ma tem ca nici tu nu stii mai multe despre gatit decat o papara si eventual o ciorba... tongue

Răspuns utilizator avertizat
| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Bula):

Nu ca "inseamna" laughing. Nu stii tu ce se gateste la mine asa ca nu mai presupune. La cursul ala ce crezi va te invata? Cam tot din astea traditionale care se servesc prin restaurante sau cum sa taie o ceapa mai repede. Daca ar vrea ceva calumea ar trebui sa aprofundeze, sa calatoreasca, sa schimbe restaurantele.

| Bula a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

La orice curs de calificare se invata bazele unei meserii.
Experienta si specializarile ridica nivelul de cunostinte.

Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand TU trebuie sa stii ce iti place. Daca ai o meserie care ti-i totodata si un hobby, atunci poti deveni foarte bun si cautat, imbini placutul cu rezultatele financiare.
O meserie invatata doar de dragul de a avea o diploma va fi facuta doar din scarba.

"Cine nu e zeu in meserie, e calaul meseriei".

Răspuns utilizator avertizat
| Ionica1r a răspuns:

Fă postlicealul de asistenta medicala! Îți spun din proprie experiență! Spitalele nu au suficiente asistente și infirmiere! O sa te poți angaja foarte repede și ușor!

Răspuns utilizator avertizat