| anonim_4396 a întrebat:

am gasit de rezolvat task-uri de la Viespar.ro si am rezolvat 25 cistigind 2, 5 USD.Stie cineva sa imi spuna daca platesc? chiar daca stiu ca nu se pot retrage mai putin de 50 USD! rog pe cineva sa imi spuna daca stie ceva despre retragere banilor! primesc doar intre 0, 05 si 0, 15 USD1 Cine ma poate indruma, dau funda! cine nu stie sa se abtina! nu vreau critici Multumesc

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Hai breh, serios? Cum nu? Pai ce data ai bagat? Vezi sa corespunda toate datele cu alea din buletin ca altfel buba cind e cazul sa scoti bani. 02/14/72 ar trebui, nu cu virgule. Geez...

23 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Viespar e un mare rahat. Daca vrei un rahat de genul la care tot nu merita timpul pierdut ca nu inveti absolut nimic si nici din banii aia nu iti platesti nici curentul pe care il consumi facind taskurile, vezi microjobs.com. La timpul pe care l-am pierdut ca sa fac acolo 15 dolari, faceam cel putin 4-500 cu taskurile mele normale.

| vioprodan a răspuns (pentru KodrutZ):

Ok KodrutZ, mersi! imi dai si mie un link sa ma pot duce direct! Stiu ca sint banditi, dar spune mi, exista unii mai generosi ca VINATORU ca parca asa l cheama pe ala care prmoveaza site-ul Viespar? ast mesaj...maine sa vad ce raspuuns mai primesc si-o sa dau funda pentru un raspuns bun! oricum mersi

| vioprodan a răspuns (pentru KodrutZ):

Inca ceva:ce spui de astia? IFOREX? Merita? sint seriosi? mersi

| KodrutZ a răspuns (pentru vioprodan):

Lasa prostiile. Banii se fac prin munca, si preferabil nu in zadar. Am facut ceva bani si prin speculatii, nu zic nu, dar aia cum vin asa se si duc, plus ca te dilesti la cap. E ca la jocurile de noroc. Cu munca e cel mai sigur si cel mai sanatos. Inclusiv online. Detaliez miine, ca acum mai am un pic si trebuie' sa dorm.winking

| vioprodan a răspuns (pentru KodrutZ):

Bine ca, astept detalii tale pozitive! mersi mult

| KodrutZ a răspuns (pentru vioprodan):

Www.microworkers.com
Aveam parca si nu-stiu-ce link de afiliat de la ei dar vad ca mi-a expirat parola si nu pot sa ma uit, plus ca nu ma intereseaza sa mai pierd timpul cu ei. 23lei.ro e o mizerie ordinara, ca majoritatea site-urilor de gen. Alea de afara sint invadate de indieni, iar cele de la noi sint clone penibile pline de "antreprenori" care vor munca buna pe bani de hirtie igienica. Ce stii sa faci? GIndeste-te bine la ce iti place si la ce esti cu adevarat bun si de acolo discutam mai departe.

| vioprodan a răspuns (pentru KodrutZ):

01 new account information02 email verification
Birth date must be in MM/DD/YYYY format
First name

Viorel
Middle name

Vio
(optional)
Last name

Prodan
To ensure only genuine accounts are maintained in our platform, only one account per person/IP/computer will be allowed.
Any attempt to create multiple accounts will result to termination of all connected accounts and User will be permanently banned from our system.
Why is your name important - read this!
Company

-
(optional)
Birth date

(MM/DD/YYYY)
Email

term_2550@yahoo.com
Password

•••••••••

[8-20 characters] [min 3 literal rules] [no more than 2 identical literals in a row]
[literal rules: upper case(A-Z), lower case(a-z), number(0-9), special chars("^!$%&/()=?)+*#-., _:;")]
Please provide a valid mailing address.
Address

Sibiu

nr 200
Zip code

City

Sibiu
State/Region

Sibiu
Country of residence
Your country cannot be changed later. Why?
Submit
© 2009-2015 Microworkers.com, All Rights Reserved

| vioprodan a răspuns (pentru vioprodan):

Am incercat sa ma loghez la site-ul ce mi ai trimis in raspuns si nu ma lasa! Sint smecheri! Imi cer data de nastere in format MM/DD/YY si nu miau acceptat o! Oricum, mersi

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

02/14/1972, pardon

| vioprodan a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu am scrii adresa decit SIBIU, si un nr aiurea dar imi cere data de nastere format MM/DD/YY insa nu ma lasa! cum ai vrut sa scriu! sint foarte precauti! probabil se tem de hakeri

| aawee a răspuns (pentru KodrutZ):

Chiar sunt curios de ce ai parerea asta despre 23lei.ro. E abia aparut, acum la inceput poti lejer sa adaugi niste servicii de baza, e o sansa mai mare sa fie ales serviciul tau de un posibil cumparator, plus ca este dedicat romanilor, te poti intelege mai usor cu cineva. Eu il recomand incepatorilor care vor sa-si inceapa cariera de freelancer. Nu esti obligat niciunde sa oferi servicii premium pe "bani de hartie igienica"winking

| KodrutZ a răspuns (pentru aawee):

"Dedicat romanilor" spune tot. Romanii care chiar au habar ce fac stiu engleza si nu se complica pe.ro, sau cei care "fac succes" in.ro nu au nevoie sa externalizeze servicii. Am vazut si de-alde rowriters.com si alte mari platforme de freelancing din.ro - sint sortite pieirii, e un lucru cert. Si asta o spune o persoana optimista care a vazut cum s-au dus la vale aproape toate platformele mari din afara (remember Rentacoder?).

| KodrutZ a răspuns (pentru vioprodan):

Hai breh, serios? Cum nu? Pai ce data ai bagat? Vezi sa corespunda toate datele cu alea din buletin ca altfel buba cind e cazul sa scoti bani. 02/14/72 ar trebui, nu cu virgule. Geez...

| KodrutZ a răspuns:

Scrie fix cum iti cere, daca eu am reusit sa imi fac cont trebuie' sa reusesti si tu.

| vioprodan a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu scriu cum imi cere dar e necesara adresa intacta? era bine in timpul ce imi faceam contul sa imi explici telefonic cum sa fac si asa poate reuseam! Am sa incerc totusi inca o data! mersi

| vioprodan a răspuns (pentru vioprodan):

Nu merge, imi cere parola foarte dificila, eu stiub ceva engleza dar nu cred ca ma descurc ca asta e cred ca pentru cunoscatori de limba engleza asa ca nu fac nimic si am bagat tot cum e dar la datele de nastere desi scriu cum imi cere imi da eroare asa ca nu am ce face! mersi ca ai incercat! ai o funda de la mine!

| KodrutZ a răspuns (pentru vioprodan):

So what? Parola dificila - aV$z4Dc7*fP& - e doar un exemplu. Nu pune stupizenii usor de tinut minte. Mdah, din pacate fara engleza slabe sanse... rezolva cu engleza si mai discutam.winking

| vioprodan a răspuns (pentru KodrutZ):

Lasa ca nu merge! e vb da data de nastere ca nu mi o ia! prima data mi-a luat-o dar data de nastere nu! acum nu pot sa yic ca stiu engleza 50% dar daca se cere mai mult nu facem nimic ca nu pot invata engleza asa intro luna! eu credeam ca sti ceva pe la noi in limba noastra! Viespar cred ca s-a prins ca nu mai vreau cu ei si siau retras task-urile! ti am dat funda! mersi

| KodrutZ a răspuns (pentru vioprodan):

Viespar e o teapa ordinara de doi bani. La noi nu exista nimic pe felia asta care sa merite timpul pierdut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o mare teapa. O sa mai faci cativa dolari si cand te apropii de 50 nu mai primesti in veci si pururi task uri tocmai sa nu poti atinge limita de bani. Cam asa fac totate site urile de genul

| vioprodan a răspuns (pentru suntserios):

Posibil,mai astept putin, citeva zile si daca nu primesc alte raspunsuri o sa iti dau funda! deocamdata: multumesc

| aawee a răspuns:

Exista site-uri de genul "click pe reclame", dar ce castigi este maruntis. Cel mai bine pe internet se castiga din freelancing = oferirea de servicii. Sigur poti oferi ceva pentru care altii ar plati. Ex: Corectarea unor texte, editarea unor poze, poate stii sa instalezi / seta ceva complex, decupare poze, click-uri pe un site..etc. Un site recent deschis unde poti oferi astfel de servicii pentru publicul roman este www.23lei.ro. Ideea e sa inveti bine cum sa oferi un serviciu, apoi sa incerci sa devii cat mai bun pe domeniul ales. Astfel castigi si reputatie si experienta. Te poti apuca de exemplu de crearea de carti vizita / postere pentru diverse evenimente...mai toate sunt standard si ai modele o gramada..cu tutoriale de pe youtube si putina imaginatie e foarte usor sa pui in practica asta.

| vioprodan a răspuns (pentru aawee):

Trimite mi si mie ceva idei, sau un site de unde sa pot vedea si sa pot invata! eu expert nu sint in domeniuinsa am ambitie! astept si mersi

| Istvan_Dezso_1995 a răspuns:

Buna. De ce nu pot face o echipa pe viespar?