| IonelaBianca a întrebat:

va rog am nevoie de ajutorul vostru! parintii mei au ramas fara bani si au rate, datori si multe altele. Mama nu a gasit nici un loc de munca si tata urmeaza sa fie dat afara la randul lui. Era greu si cand erau amandoi la munca dar nu vreau sa-mi imaginez cum o sa fie dupa! Vreau sa ii ajut. Sa aduc un venit.Dar nu stiu cum. 1 la mana sunt minora si 2 la mana tata a spus ca nu-mi va da voie sa muncesc. Mi-au facut toate poftele si au fost oricand langa mine. Nu vreau sa astept pana la 18 ani sa-i ajut. NU AM TIMP! Va rog nu stiti nici un mod in care pot aduce bani acasa si sa ma tin de scoala in acelasi timp? Romania e un c**at de tara in care numai persoanele in varsta de 18-30 de ani sunt tinta angajatorilor si de preferat femei atragatoare. M-am saturat de jegul asta, cand o sa ajung majora o sa am grija sa-i duc pe ai mei in alta parte unde nu o sa trebuiasca sa indure tot c**atul asta pentru care au tras atatia ani DEGEABA.

9 răspunsuri:
| costan a răspuns:

Incearca si fa-ti un blog dupa care publica articole care vor fi platite, vezi mai multe detalii aici: http://bani-net-azi.ro/fa-bani-din-articole/

| 123lalala a răspuns:

Inteleg prin ce treci si stiu ca te simiti cumva neutila dar cred ca pentru parintii tai ar conta mult mai mult daca ai invata si ai trece cu bine examenele...asta in cazul in care esti la scoala I-VIII sau liceu nu crezi? si in plus si daca ai vrea sa lucrezi nu ai unde deoarece peste tot e ocupat si nici macar o persoana cu studii superioare nu se poate angaja, crezi ca ai putea sa o faci tu? ...as vrea sa te inteb pe ce clasa esti?

| IonelaBianca explică (pentru 123lalala):

Sunt in clasa a 10-a

| ORDKEO a răspuns:

Poti munci si daca nu ai 18 ani, legea spune ca poti de la 16 ani, dar sa nu ai un program ff incarcat, adica sa faci chestii usoare(imparti fluturasi, chestii din astea).

| IonelaBianca explică (pentru ORDKEO):

Cam greu de gasit, nici nu stiu unde sa incep..Adica unde sa ma interesez..Cum sa ma interesez.

| ORDKEO a răspuns (pentru IonelaBianca):

De unde esti?

| silvius162003 a răspuns:

Salut,

http://www.forbes.ro/Pe-val-chiar-si-in-criza_0_5981.html

Iti poti incepe propria afacere Amway!
http://www.amway.ro/

Pentru mai multe detalii despe planul de afaceri si produse putem discuta pe skype: silviu_office (doar daca esti interesata!)

| Zozoleparfumath a răspuns:

Buna! Te pot ajuta! Poti devenii reprezentant la catalogul de cosmetice Lady's.trebuie doar sa dai catalogul pentru a face comanda cu cat comanda este mai mare cu atat creste si venitul tau.Nu trebuie sa fii majora.Valoarea minima este de 10 lei, transportul gratuit in toata tara, si discount de peste 40%. Stiu fete in situatia ta,care au acceptat si nu au pierdut nimic,ba chiar imi multumesc pentru ideea data, pentru ca si acel putin le-a schimbat lucrurile, decat deloc. Incearca si tu, nu esti obligata sa pui comanda mereu, poti renunta si revenii oricand vrei! Te astept happy. Pt mai multe detalii lasa un mesaj aici sau adauga id-ul: ladys_lady2000. Incearca si daca nu esti multumita poti renunta oricand! happy

| Spanic a răspuns:

Daa,situatia este foarte dificila.Pai ce sa-ti spun...acum sunt foarte multe metode de facut bani de exemplu pe net.sunt o gramada de siteuri(intereseaza-te... poate ai reusi) Pai nici nu stiu ocupate de comert, daca ai vreun hobby profita si cistiga.Cred ca ti-am fost de ajutor.Pa Pa