| numesiprenume0 a întrebat:

Salut! In ce pot investi 3000 euro pentru un profit/venit constant? Ofer funda pentru cele mai bune idei.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un scuter electric si faci glovo

| Lukasssz a răspuns:

Cumpara o masina de 3000 de euro si vinde-o mai scump.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza in primul lrand profilul tau de risc. pana il cunosti ar trebuie sa nu consumi banii.
daca ai un profil de risc mai scazut, poti lua obligatiuni corporative de exemplu ce platesc net 7.5% pe an. ceea ce este destul de mult. daca ai profil de risc ridicat pe de alta parte, crypto laughing

| Kevinn2000 a răspuns:

În principiu, cel mai ok e să investești in ce te pasionează, dar nu ești sigur ca vei face bani din prima, deci, poți face ceva random, dar care sa îți aducă profit, și trebuie sa te gândești bine, sa cauți informatii înainte sa te apuci sa faci ceva.
Eu de 2.600 de euro aproximativ, as cumpara 2 mașini decente si le-aș da la închiriat. Mi se pare ca se face cam 200€ pe luna. 200€ x2 mașini = 400€ pe luna.
400€ x6 luni = 2.400€ deja. Doar ca din aia 2.400 sa zicem ca bagi cam 400 in mașini in timp de 6 luni. Deci 2.000 euro profit in 6 luni, tu nefăcând aproape nimic.
Asta e un exemplu, trebuie sa te informezi bine inainte, sa știi dacă se cauta mașini de închiriat, sa nu ramai cu ele în parcare prea mult timp.
Daca se cauta mașini de închiriat, e o afacere buna, pentru ca nu pierzi mult timp, și câștigi bani.
Poți cauta și pe YouTube in ce sa investești, sunt destui oameni care știu mai bine decât mine.
Baftă.

| Maguraa713 a răspuns:

Salut! Poti cauta pe YouTube tutoriale, si acolo vei gasi mult mai multe idei, din care o poti alege pe care vrei, in plus, iti vor explica oameni care se pricep in domeniu, nu terchea-bertisti.
Succes!

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Iti iei un harb si te apuci de Uber

| Violleta2022 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Din pacate, UBER cere ca masinile sa fie noi sau aproape noi, ca sa le aprobe si sa te inscrie in compania lor