| BMS a întrebat:

Buna Ziua! Am dat comanda acum 5 zile pe okazii.ro la un colet pentru un prieten (el avea contul blocat pentru ca a anulat o comanda, sau nu a platit-o nu stiu sigur) si am facut pe datele mele ca asa mi-a zis ca imi da el bani happy. Am primit instintarea de la posta in care scrie val:20 de lei(probabil atat a dat cel care la expediat) si la rambunsare scrie pretul produsului happy. Am sunat asa zis prieten si mi-a zis sa nu ma duc la posta ca dupa o saptamana se duce inapoi (el numai avand bani sa plateasca). M-am uitat pe contul meu azi la condiitile de returnat si scria: Acest produs nu poate fi returnat. Numarul de telefon este al tovarusului meu cu care a vorbit cel care a trimis. Ce se intampla mai departe nu stiu, ma ajutati voi? dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Salut, BMS! Atunci cand un colet nu este ridicat vanzatorul are posibilitatea sa solicite, catre Okazii.ro, inchiderea contului acelui cumparator. Faptul ca acest pachet nu a fost ridicat de la posta reprezinta o paguba materiala pentru vanzator deoarece acesta suporta cheltuielile de transport. Conditiile de retur specificate pe site se refera la cazurile in care produsul este ridicat insa ulterior cumparatorul doreste sa il returneze. Daca ai nevoie de informatii suplimentare ne poti scrie la: suport@okazii.ro sau ne poti suna la: 0374 652 944. O zi placuta!

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Nu se intampla nimic ai dat banii, a fost specificat ca nu este returnabil. este legal.

si sincer de ce naiba dai comanda daca stii ca n-ai bani? (aici ma refer la prietenul tau). pana mea. daca ti-e prieten bun poti sa il iei tu sa il platesti, si sa iti dea banii cand are.