| Alex1114i48 a întrebat:

Buna ziua am o întrebare dacă mă angajez acum pe data de 30 ianuarie și salariul se ia lichidare și avans pe data de 12 respectiv 27, când și cât voi lua prima tranșă de bani?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Dacă te angajezi pe 30 ianuarie, atunci pe 12 februarie ar trebui să iei lichidarea pe ianuarie (în cazul tău vor fi plătite doar cele două zile lucrate in ianuarie), iar pe 27 februarie avansul pe februarie.

| Alex1114i48 explică (pentru johnnny123):

Mulțumesc pentru raspuns

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe 27 februarie. Tu nu ai lucrat pe ianuarie ca sa iei lichidare.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil in data de 12 daca au finalizat procesarea actelor tale, daca nu, tu vei primi toti banii in 27.