| mariusmaris a întrebat:

Buna ziua cine stie de unde pot sa imprumut 1000 de euro doar cu buletinu nu lucrez. funda, multumesc

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate doar de la rude sau prieteni.

| onasis1961 a răspuns:

Nu ai de unde decat de la camatari! Dar te sfatuiesc din tot sufletul sa nu o faci ca nu mai scapi de ei! Incearca la rude sau prieteni.

| KodrutZ a răspuns:

Iei si lucrezi. Da' pentru ce iti trebuie' 1000 eur asa instant? Daca e un motiv serios, poti incerca sa cauti sponsorizari/donatii.

| mariusmaris explică (pentru KodrutZ):

Am ceva datori,,,care trebuie sa le achit,,,stau in chirie nu ii chiar asa usor,,, si mai simplu de zis,, ia si lucrezii,,, ce sa lucrezii? asta ii problema,, ce sa lucrezi.,

| alinush21 a răspuns:

Incearca la Provident!

| mariusmaris explică (pentru alinush21):

La provident trebuie sa fii angajat

| mariusmaris explică:

Na,,,prieteneii rude..mai bine te ingroapa de cat sa te ajute si la provident trebuie sa fii angajat

| mariusmaris explică:

Donati? sponsorizari? cine ar fi dispus la accest lucru? simplu de spus iei si lucrezi,,,,, dara daca nu ai de lucru si stai in chirie si ai datori ce facii?

| KodrutZ a răspuns (pentru mariusmaris):

Donezi un rinichi. Sau te uiti inapoi si vezi unde ai gresit. Din ce vad, nu prea ti-a placut cartea...

| mariusmaris explică:

Ce imi mai plac sfaturile tale ...desteptule...habar nu ai tu ce copilarie am avut eu! asa ca nu mai vorbii fara sa sti..inteligentule care esti.ce stii tu ce inseamna sa ai un tata cum am avut eu,, sa dormi prin frig afara ca asa are el chef sa mananci cand vrea el,, ce vorbesti tu.ce drept ai tu sa ma judeci? nu am cersit,,, daca nu ai vazut bine intrebarea