| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua,
Cum pot lua lucrari particulare in Danemarca? Exista vreun site anume?

Va multumesc

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lucrări particulare ca să faci ce?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Constructii

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge cum vrei dta în Danemarca.
Nu este ca în România.
Ca să lucrezi acolo ca și constructor ai nevoie să fii autorizat să faci asta. Nu e ca la noi să poți lua o lucrare la negru și să zici că o faci în regie proprie. Astfel, proprietarul trebuie să aibă autorizație de construcție iar dta trebuie să ai autorizație să lucrezi acolo ca și constructor. Să instalezi o baie nouă în locul celei vechi, să faci o zugrăveală interioară, să modifici un perete interior, să pui o ușă, mai merge dar să obții să ridici o construcție acolo oricât de mică, fără autorizație, nici o sansă.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Asta si vreau, lucrari de amenajari adica zugraveli, faianta, gresie, rigips, etc... Nu vreau constructie de jos. Si binenteles pe firma. Doar ca nu stiu cum este mai bine cu firma din Romania, sau trebuie sa fac firma in Danemarca?
Si de pe ce site pot gasi lucrari?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu dacă poți opera cu firma din România acolo. Din nou, ai nevoie de clarificare legală acolo. Site nu știu.