| cris_5108 a întrebat:

sunt noua aici, poate ma puteti ajuta cu ceva informatii. Vreau sa imi deschid un xerox, am spatiul, vad bun dar nu stiu ce fel de imprimanta imi trebuie pentru a iesi si un profit bun.De unde pot cumpara aparatura necesara? Este scumpa? Ma gandesc ca e alt gen de imprimanta, nu ca aceea din casa...va rog ajutati-ma,

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa-ti deschizi un birou de copiat acte atunci iti trebuie un copiator A3, eventual cu posibilitatea de a copia pe ambele fete dintr-o trecere si nu o imprimanta. Daca vrei sa si imprimi, de pe dischete, CD ori stick, atunci iti trebuie un calculator si o multifunctionala. In functie de ce vrei te poti uita cat costa, dand o cautare pe internet. Cred ca ar trebui si sa ai un statut legal, eventual ca intreprindere individuala, familiala ori PFA, in conformitate cu OUG nr. 44/2008. Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rezumati doar la copiat acte sau doriti si altceva? Pentru copia acte e de ajuns un copiator sau o multifunctionala alb-negru. Exista firme specializate care va pot oferi aparatura profesionala noua sau second. Conteaza costul per pagina. Costul tonerului / numar de pagini toner (nou sau reincarcare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAI CA imprimanta alege una mai scumpa dar care sa aiba consumabilele mai ieftine ca daca iti cumperi una cu pret mic ai sa zici ca e ft avantajos dar cand o sa trebuiasca sa-i schimbi cartusul s-ar putea sa-ti faci cativa nervi... iar ca xerox, alege un konica minolta dar cel mai bine ar fi sa il iei la mana a 2-a! multa bafta! eu lucrez in domeniu de 4 ani si mai stiu cate cevahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaa, ca sa economisesti, ia-ti un xerox care sa aiba si printer! 2 in 1. si poate chiar scanner! gandeste-te la asta, noi cu un xerox de genul asta lucram. sper ca ai un loc aproape de cateva scoli si licee si la o strada principala, o sa vezi ce profit o sa ai! pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa-mi deschid un xerox si nu stiu ce acte am nevoie.ma ajuta si pe mine cineva? Multumesc