| Diav0la a întrebat:

Care credeti ca va fi punctul de maxima intensitate al crizei economice prin care trecem?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctul de maxima intensitate, nici specialistii nu il stiu.numai il banuiesc.eu zic ca cel mai bine discutam peste doi ani.

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Offf va fi greu pentru multi si de inteles pentru toti dar sper sa treca cat mai repeda pentru ca nu va aduce nimic bun ci numai somaj, saracie, lipsa banilor, foamete etc.

mira
| mira a răspuns:

Probabil da Anul Nou.

| thespy a răspuns:

Cand vom ramane fara job-uri tongue, fiecare cu momentul lui...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctul de maxima intensitate, nici specialistii nu il stiu.numai il banuiesc.eu zic ca cel mai bine discutam peste doi ani.

| MachesAdi a răspuns:

Eu cred ca va trece prin august sau cel tarziu de la anul' pe la finele lui aprilie, parerea mea. Au descoperit recent, gaz natural in Marea Neagra. Ceea ce inseamna ca 1/3 din utilitati se ieftinesc, in mod normal. Cauza reala de ce anumite scumpiri absurde. Cum ar fi la utilitati, fac pariu, pe cat vreti voi toti ca e din vina politicienilor care au profitat de ideea cu "virusul". Ia pregatit pe toti din punct de vedere psihic sa reziste la o tampenie ca Covid. Acum ca trece il inlocuieste cu scumpirii la chestii care din cate am inteles sunt ale noastre ( curentul electric, gaz natural, etc. )

De asemenea, romanul cum e harnic de fel ( mai mult sau mai putin, hehe, glumesc, desi sunt mici exceptii ) Dupa banuiala mea o sa ne cam ia in jur de 1 an.

Din nou, politicienii imi par foarte prosti. Hai sa zicem ironic ca este criza. Pai si atunci cum de au bani sa faca metrou pana si in Ardeal ( recenta faza, da ), poduri mari si scumpe, pana si un drum prin muntii in puiii mei si mentionez ca acolo se sparge in stanca si in colaborare cu ceva turci din afara. Aia sunt bani, nu jucariii, parerea mea aia e au respectat cererile U E sa nu aiba probleme dupa s au gandit. Hmm, ia sa ne batem un pic joc de popor. Nu o sa observe, dupa la schimb facem sa para ca nu mai e inflatia big grin!