| cutache a întrebat:

Care credeti ca vor fi cele mai puternice efecte negative ale crizei economice si cind se vor manifesta?

8 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Este foarte posibil sa ne confruntam cu o criza alimentara. Cu alte cuvinte "foamete, taica". Vom sti mai mult in toamna, in functie de ce recolte vor fi.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Instabilitatea sociala. Frica psihologica. Mutatii in tipul de societate actual care tind spre salbaticie.

Shin
| Shin a răspuns:

Sigur anul viitor va fi perioada critica. Presupun ca un numar mare de someri in posturile de munca necalificata si cele care s-au obtinut mai usor. Cat despre alte efecte... Om trai si om vedea happy
Numai bine, Shin.

| Parintele a răspuns:

Observ ca desi abia ai scapat de depresie pui intrebari cu tenta negativa. Ai grija!

| alexam a răspuns:

Nici unele, si deci nu se vor manifesta! Consider ca aceasta criza economica a fost,, creata,, pentru ca mai apoi sa apara iarasi unii si altii cu inventii, produse - minune, care sa ne ia ochii, mintile si banii din portofele! Ganditi pozitiv, si totul va fi bine! happy

| claudya a răspuns:

Nu trebuie sa fim pesimisti si nici sa ne lasam manipulati de nimeni, asa cred eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Pai principala consecinta sociala a actualei crize economice este cresterea numarului simerilor ca sa nu mai zic ca a fost afectata industria auto si telecomunicatiile, vanzarea telefoanelor mobile scazand cu pana la 9, 6% fata de aceeasi perioada a anului trecut...mai mult nu stiu ce sa spun pentru ca nu am decat 14 ani si nu ma pricep la chestii de genuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma corectez :,, somerilor"