| lilskies a întrebat:

Care e cea mai buna firmă de carduri? Mă refer banca care nu ia comision in străinătate pentru extrage, curs valutar etc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat scoti bani de pe card numai la banca unde ai cardul nu platesti comision bancar. In momentul in care scoti bani de la alta banca, ai platit imediat comision, fiindca acea banca iti face tie un serviciu si-ti dau bani de la ei, urmand ca ei sa contacteze banca ta si sa-si recupereze banii.

Cand este vorba de card bancar international, comisioanele sunt percepute in valuta si ca atare vor fii considerabil mai mari, decat cele de la automatele bancare nationale.

2 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Revolut.

| Dintrebare a răspuns:

Revolut