| Tomoiaga_Laura_1999 a întrebat:

Care sunt dezavantajele folosirii unui soft contabil?

5 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Daca pica, curentul, moare hardul, virusezi pc-ul pierzi date

| Roxin a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Exista server de back-up, HDD cu back up la fiecare 2 zile(doua la numar detin in firma), virusarea nu e atat de simpla daca ai un sistem de defence bun si un firewall de bun-simt.
Sa mai citim...

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Roxin):

Exixta si server,si antivirus si upc,dar nu toata lumea si le permite, antivirusul mai are si scapari, am vazut pe pc-ul meu cu estet cu licenta si tot mai scapa, daca ai serverul si pc-ul functionale pe aceiasi rete si primesti un soc puternic se pot arde simultan, nimic nu e sigur 100%

| Roxin a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Pai din moment ce ai o afacere, investesti. Aici nu vorbim de un PC personal, vorbim de o firma. Daca tu ai ESET cu licenta si toate cele, dar folosesti PC pentru altceva, e treaba ta. Eu am antivirus pentru solutii business, cu o licenta care costa, nu luata de pe FL, cu suport tehnic 24/24. Serverul si cele 9 PC-uri functioneaza pe aceeasi retea de aproximativ 6 ani si niciodata nu am avut probleme de genul, chiar daca a fost o pana de curent. (transformator de declansare si absorbire soc la repornire)
Deci, sa mai citim si sa nu dam informatii eronate oamenilor, zic.

| xerxes1 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Nu moare hardul la o pana de curent.
Il virusezi poate daca stai toata ziua pe xxx, descarci programe piratate si crack-uri.
Date pierzi doar daca nu stii cu ce se mananca stocarea datelor.