| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a deschide un magazin de haine pe Instagram? Tot vad fete care au asa ceva si cred ca as putea si eu sa incerc, pana la urma nu am nimic de pierdut.
Ma gandeam sa fac tricouri si hanorace pentru inceput, nu foarte multe, cateva de proba si dupa sa le postez pe Instagram si sa vad daca am clienti.
Si as vrea sa stiu daca e ceva ce trebuie sa fac, ca sa fie totul legal si sa nu ma trezesc ca nu am facut nu stiu ce si vine politia la usa. Stiu ca firma trebuie inregistrata de exemplu. Mai trebuie si altceva?
Funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici e un ghid cu sfaturi de inceput pentru afacere pe Instagram. Mult success!
https://business.instagram.com/getting-started?locale=ro_RO

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai incercat sa vinzi pe Marketplace pe Facebook? Sa distribui anuntul in grupurile de vanzari de pe Facebook?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Facebook e mort. Pe insta as avea mai multi clienti. Si vreau sa fie o afacere pe bune, nu doar sa vand eu niste haine pe niste grupuri oarecare.
Dar poate iau in considerare si varianta asta dupa ce aflu mai multe detalii. Ms happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aici e un ghid cu sfaturi de inceput pentru afacere pe Instagram. Mult success!
https://business.instagram.com/getting-started?locale=ro_RO

| iChristiaN47 a răspuns:

Nu te va ajuta cu absolut nimic înafarã de a oferi un subtitlu contului: "magazin de haine / biserica / alimentarã" etc. Concomitent mai oferã pe pagina contului un buton de "Contact" in care atasezi numarul de telefon si adresa de email. În momentul în care iti treci contul pe Instagram creator / businss, te pune sa faci si o paginã de Facebook.

Nu te va ajuta cu nimic! Daca vrei sa ai urmaritori si mai ales clienti activi, trebuie sa investesti bani in promovare!