| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face o plata prin transfer bancar, imi puteti scrie pasii care ii am de urmat?(persoana fizica)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai deschis un cont bancar curent, in care sa fie cel putin suma si comisionul de transfer, te duci la banca ta si completezi un ordin de plata cu suma pe care vrei s-o transferi si ai terminat.
De asemenea, chiar fara sa ai cont curent, poti sa depui suma pentru contul celui la care vrei sa-i dai banii, preferabil este s-o depui la banca unde acesta are contul deoarece comisionul este mai mic. Trebuie doar sa stii numele si prenumele(sau denumirea firmei), banca unde are contul si codul IBAN al respectivului (respectivei firme). Pentru firma este necesar si codul de inregistrare fiscala. Numai bine!

4 răspunsuri:
| crearesiteweb a răspuns:

Salut. Trebuie sa ai Ibanul persoanei caruia-i doresti sa ii pui banii si buletinul tau.
Te duci la ghiseu la banca, ii spui ca vrei sa pui in contul X suma de Xron/euro, iti da sa completezi un formular cu iban, datele de pe buletin, numele persoanei caruia-i doresti sa ii pui banii.

| Razvan1003 a răspuns:

Cel mai ușor faci plățile pe revolut! Îți sugerez sa îți faci cont și ai și un câștig de 150 de lei daca accesezi linkul meu!

Alătură-te mie și celor peste 35 de milioane de utilizatori care adoră Revolut. Fă-ți un cont folosind linkul de mai jos: https://revolut.com/referral/?referral-code=rzvanmq311! JAN1-24-AR-DXSD7-L1

| Soare_Robert_1997 a răspuns:

Cum se face transferul dintr-un cont in alt cont online

| Constantin_Diana_1982 a răspuns:

Cum pot plăti ceva prin transfer bancar. Pașii?
Ținând cont ca în cont nu am nimic.