| ShaKuri a întrebat:

Da'ti va rog ceva idei de afaceri! De preferat idei puse in practica! Fara filozofisme va rog.

Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

In primul rand tine cont de orasul de unde esti si apoi vezi ce i-ar lipsi orasului tau, ceva inedit cu priza la populatie...idei am multe, dar da-mi mai multe detalii in ceea ce priveste meseria ta de exemplu sau cam in ce ai vrea sa investesti si te ajut cu mare placere.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Turism. Rural: organizare, intermediere, ghid.

| andreutz a răspuns:

Din ce am vazut eu pana acum, tot ce tine de mancare aduce profit...chiar si pe criza asta...fie ca vorbim de un restaurant de fite, de un fast food sau o simpla gogoserie, e lege: romanul, cat o fi el de sarac, nu moare de foame...asa ca sfatul meu, un fast food sau un restaurant, daca iti permiti... vorbesc la modul cel mai serios...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Depinde de ce esti dispus sa faci. Si mai depinde din ce oras esti. As putea sa-ti sugerez ceva. Cum te contactez?

lolita
| lolita a răspuns:

Eu o sa imi deschid un restauant, cam la sfrsitul anului este gata daca totul merge cum am planificat.
depinde unde locuiesti, vei ce lipseste la tine in oras sau in cartier, de ex : o cafeterie (se scot bani frumosi ), un mini market, o spalatorie ( de haine sau masini ), o pizzerie, un atelier auto, o frizerie, un magazin de haine.
foarte important : trebuie sa iti placa ceea ce faci, un hobby sau un domeniu unde ai experienta.

| selef a răspuns:

Imi pare rau, daca as sti ceva viabil, as folosi eu, nu cred ca ti-as spune tie sau oricui.

| csintalan a răspuns:

.produse BIO,...

| white_2190 a răspuns:

Depinde cam ce afacere ai vrea tu...pe criya asta sunt km putine care sa aiba profit...ar trebui sa mai astepti putin.altfel risti sa pierzi niste bani aiurea...

| Beeline a răspuns:

1. Instaleaza si tu radare fixe, cum fac unele firme. Primesti 80% din amenzi, 20% se duc la bugetul local.
2. Fa autostrazi. Vezi ce bine sunt platite pe la noi, si chiar nu trebuie sa lucrezi deloc pentru miliardele alea.
3. Roaga-l pe Domnul Basescu, sa-ti dea si tie cateva mii de locuri de parcare din centru, in administrare, cum i-a dat lui Cocosh/Udrea.
4. Concepe brandul de tara pentru Romania. Zeci de firme au realizat deja brandul de tara si toate au inflorit. Eu tot nu stiu cum e brandul de tara al Romaniei, dapai un american...
Ti-as mai zice, dar tunurile le tin pentru mine happy
S-apoi nici nu esti din partid! laughing

| smar2studios a răspuns:

E-commerce, dar trebuie sa stii in ce te bagiwinking daca nu ai o strategie buna dai faliment din primele luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O spalatorie auto, o firma de constructii, un motel. astea merg azi. depinde cati bani ai de investit. daca n-ai, va fi mai greu. ca doar n-o sa-ti vinzi un rinichi...

| rovali a răspuns:

Incearca metodele de facut bani din blogul:
http://iesireadincriza.blogspot.com/
eu le am testat cu succes