| StanescuVali a întrebat:

Dacă am datorie la banca ma găsește dacă deschid cont?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, in secunda 2. Si la prima incasare iti si pune poprire pe el.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa deschizi cate conturi vrei. Sunt peste 200 de banci poti sa deschizi la toate. Ideea este ca nu vei putea lua imprumut daca te-au bagat in biroul de credit (biroul cu rai platnicii). Banca de la care ai luat imprumutul te poate scoate daca platesti imprumutul si vrei altul. Pe mine m-au bagat pentru ca, desi platisem principalul si toate taxele. Aveam o suma de lei administrare cont, eram la inceputul anilor '90 si nu mai lucrasem cu banci, banca nu m-a anuntat ca nu mi-am platit administrarea de cont si m-au bagat in birou fara sa ma anunte (cum era normal). Cand m-am dus la ei mi-au spus ca ei m-au bagat, ei pot sa ma scoata, dar sa iau de la ei imprumutul. Am preferat sa-mi inchid contul la ei si n-am mai dat pe la ei. Chestia este ca n-am mai putut lua imprumut 7 ani. Norocul meu a fost un card de cumparaturi pe care-l facusem inainte de a ma baga in birou, la alta banca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce crezi?

| ReddY25 a răspuns:

Bineînțeles

| Alex9999999999999999999 a răspuns:

Logic varulehee hee tu ce te-ai gandit in capu tau a? Sa faci vreo 4-5 imprumuturi a?hee hee Stai tu linistit ca astia care detin bancile nu sunt prostii..prostii sunt aia care fac imprumuturi nu aia care le dau.

| Salontanul a răspuns (pentru Alex9999999999999999999):

Eu nu inteleg o treaba! Cum, Doamne iarta-ma, astia care u stiti carte mai dati si sfaturi? Mai mult, ii jignesti si pe cei ce si-au luat imprumut. Si eu mi-am luat imprumut (si nu sunt "prostii" fir-ar a dracului de gramatica!), mi l-am platit la timp si care-i problema? Marile firme isi iau si ele imprumuturi, dar pentru dezvoltare nu pentru consum. Aia inseamna ca cei care le conduc sunt prosti?