| Cocoline23 a întrebat:

Dacă vreau să îmi fac un card de credit(cont) la o bancă și am o datorie mai veche(3-4 ani) la o bancă nonbancară sunt ceva pagube? Se extrag banii de pe de card sau ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am de unde sti, tu ar trebui sa stii. Daca nu este executare silita atunci n-au cum sa-ti ia banii din contul de card.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca IFN (nu exista banca nonbancara, este chiar o contradictie) a pus datoria in executare silita atunci iti poate face poprire pe contul bancar si banca este obligata sa faca poprirea.

| Cocoline23 explică (pentru Ioandelasal):

Nu este executare silită, nu am primit mesaje de la ei de 3 ani. Deci nu îmi extrag bani de pe card nu?

| Cocoline23 explică (pentru Ioandelasal):

Păi nu mi-au dat mesaje de 3 ani. Ce înseamnă?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cocoline23):

N-am de unde sti, tu ar trebui sa stii. Daca nu este executare silita atunci n-au cum sa-ti ia banii din contul de card.