| Ieusântanalfabet a întrebat:

Dacă vând prin curier un produs în valoare de 3000 de lei curierul poate să-mi aducă banii după ce destinatarul l-a ridicat și l-a plătit sau sumele astea mai mari sunt obligatorii pe card?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

3000 lei (600 euro) nu este suma mare.
Insa trebuie sa platesti pentru deplasarea curierului si manuirea banilor cash, daca ti le aduce acasa.

| Lioana a răspuns:

Se poate dar costa livrarea banilor cam cat costa trimiterea coletului. Nu merita. E mai rentabil sa intre banii in cont.

| Jamiraese a răspuns:

Normal plata se face in cont, nu poate veni curierul sa îți dea suma aceea el doar preia colete și da colete, și cel mai sigur e in cont indiferent

| stamateionut29 a răspuns (pentru Jamiraese):

Daca nu esti informat nu mai da raspunsuri aiurea.Limita este de 5000 ron iar banii vin in plic sigilat la usa daca se doreste asta.
Curierul si incaseaza bani pe colete.Ai trimis sau ai primit vreun colet cu ramburs in viata ta?