| AfloareiRazvan a întrebat:

DAU FUNDA! Vreau sa accesez fonduri europene pentru mediul rural, pentru o microferma. Terenul de aproximativ 6 hectare este pe numele mamei. Vreau sa intreb ce calificare imi trebuie ca sa accesez fondurile, e bun un curs sau trebuie neaparat sa iau licenta la o facultate? De asemenea, trebuie sa transfere mama pamantul pe numele meu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti trebuie calificare, iti trebuie sa ai deja compania facuta, toate aprobarile luate (sanitare, medicale, de functionare, de la pompieri, contractd e inchiriere spatiu pe termen lung, samd), sa ai proiectul intocmit deja si sa ai 30-40% din banii de investitie in contul bancar al comapniei, ca sa obtii restul de la ei.

| AfloareiRazvan explică (pentru Violleta2022):

Poti sa-mi trimiti o sursa, te rog? Aici imi dadea altfel de informatii: https://www.stiriagricole.ro/......44975.html