| anamaria82726 a întrebat:

De black friday vor fi reduceri si pe altex la telefoane? Si cand mai exact e?(incerc sa imi iau telefonul la un pret cat mai avantajos posibil)

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta vor fi reduceri si la telefoane dar nu totdeauna la telefonul sau deviceul pe care noi il cautam.
Urmareste si pe alte siteuri de black friday gen eMAG

| Wr3nch a răspuns:

Sfat profilaughing Iti rupi o jumate de ora din viata si iti faci acum o lista cu pretul telefonului in diverse magazine. De black friday te uiti pe ea, si alege magazinul unde e cea mai mare reducere.

| Werrich a răspuns:

Nu te baza pe black Friday, metoda Altex e sa creasca preturile cu cateva zile inainte ca apoi sa revina la pretul initial pentru a induce clientii in eroare.

| florin926481f a răspuns (pentru Werrich):

De altfel asta e metoda tuturor magazinelor

| anamaria82726 explică (pentru Werrich):

Pai doar stiu deja ce pret are telefonul la momentul actual

| goguPatent a răspuns:

Black friday in Romania e doar o chestie de marketing. de mult nu mai sunt reduceri. altex avea la un moment dat black friday in fiecare MARTI a anului...

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Black Friday din cate imi amintesc se desfasoara in noiembrie..., logic ca la altex vor fi reduceri dar nu garantat la toate produsele vandute de catre ei, depinde de ce fel de telefon iti doresti sa achizitionezi.

| ovidiu29asd a răspuns:

Din pacate nu cred, mai ales daca intentionezi sa iti achizitionezi un telefon bun. Probabil vor fi si reduceri "semnificative"(nu iti imagina ca vei lua vreun telefon la jumatate de pret) pentru produsele slab calitative, sau cu tot felul de probleme, la care le vei regasi foarte multe review-uri negative de la persoane care deja au folosit acele produse. Chiar am studiat in ultimii ani preturile la niste produse care ma interesau si a fost o vrajeala de 2 lei cu black friday(nu ma refer numai la altex, emagul e top la preturi umflate cu pompa fix inainte de black friday)...cu o luna inainte de eveniment cresc preturile din burta cu pana 50%, dupa care de black friday le scad la loc cu 45-55%, dar in cele mai multe cazuri e fix acelasi pret sau chiar mai mare decat pretul real al produsului. Daca vrei black friday, poti sa iti faci tu singura in orice zi, daca iti aloci o ora-2 sa cauti pe internet in primul rand sa te hotarasti asupra unui telefon(in functie de ce asteptari ai tu de la acel telefon, performante, camera, fiabilitate, baterie), dupa care sa iei cu copy paste denumirea, sa o cauti in google pana gasesti cel mai mic pret. In felul asta, nu vei astepta ca mortul coliva si vei lua ceva ce iti propune cineva doar pentru ca e "redus", ci vei lua ce telefon vrei tu, la ce pret vrei tu, cand vrei tu

| anamaria82726 explică (pentru ovidiu29asd):

Stiu ce telefon vreau si normal ca ii stiu si pretul obisnuit

| SweetbutPsychoGirl a răspuns:

Ce telefon ai vrea? Banuiesc ca vor fi reduceri. Dar nu asa mari.

| sylarbc a răspuns:

Uită-te o data pe săptămână la preturi pana de black friday și vei vedea ca de fapt dai mai mult și nu mai puțin. Ei umfla preturile apoi dau un pic înapoi și gata aia e "economia"