| AlexDorinel a întrebat:

De ce specialistii cred va încetini creșterea economica în 2022?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au relatii cu iluminatii, cunosc demersurile

| Mosotti a răspuns:

Ptr ca se apropie criza aia urata mondiala din care nu ne mai revenim daca nu schimbam sistemul cu totul.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu, trebuie un sistem si socialist unde sa fie si economie planificata. Cum e China cumva, ca dovada ca la ei nu vine criza asa puternic, or sa fie afectati dar nu asa negru ca ceilalti, ei prospera mereu, ceilalti pica.

Criza vine pentru ca, capitalismul nu prea mai are piete de desfacere, s-a facut supraproductie pentru imbogatire rapida, si asta e rezultatul.
Si capitalismu fara piete de desfacere moare.

Si in cazurile astea ce faceau baietii? Resetau pietele de desfacere prin razboaie, ca dupa ce distrugi multe, aia au nevoie de reconstructii si multe, si atunci vi tu SUA care ai planuit razboiu (ca astia in generau au planuit si WW1 si WW2), si pe deoparte dai imprumut cu dobanda, si pe de alta parte investesti acolo, construiesti, vinzi si ai piete de desfacere.

Acum ca nu mai poti face razboi ca ai nuclearele, nu pot rezolva criza asta pentru ca nu vor sa schimbe sistemul.
Daca nu aveai nuclearele aveai al treilea razboi cam prin anul 2000.

| relian a răspuns:

Pt ca aoa cu aioa se ocupa,au informatii din multe domenii,vad ca balamucul o sa continuie,au si psihologi,aia au de toate,deci fac estimari cat mai realiste posibil.

Se vede si de pe Luna asta,nu trebuie s-a fii mare specialist,vezi ca guvernele tot nu vor sa cedeze, deci balamucl, scandalu, rasu si panarama vor contniua imediat cum se sting sarbatorile laughing

Deci vor revenii restrictii, munca mai putina, deci economic se va incepe slab.Tot balamucul asta de faptr se datoreaza gargaragiilor si a guvernelor,care de fapt tot niste gargaragii sunt, toti astia vor sa impuna oamenilor cu forta ce li s-a sculat lor peste noapte.
Din cauza lor sa ajuns in situatia asta, nu se mai satura de bani, unia au vazut ca le sunt puse joburile in pericol, vorbesc de aia cara doara dau din gura si au milioane, deci toti astia is mana in mana si doare la palarie de oamenii simpli.

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca sunt oameni realisti, vad adevarul...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru totul e blocat de pandemie si restrictii. In ceea ce priveste restrictiile panta e ascendenta.

Cum crezi ca le va merge restaurantelor care fac diferenta intre vaccinati si nevaccinati? Vor pierde o buna parte din clienti indiferent ca respecta sau nu regulile si legile.

Cum crezi ca le merge hotelurilor cand nu mai pot primi decat vaccinati si procentul in Ro e de sub 50%?

Ce intrebare e asta?

Nu trebuie sa fii specialist in nimic ca sa intelegi ca urmeaza sa se faca totul praf daca se merge tot asa.

| Feri5 a răspuns:

Nimeni nu poate ști ce se întâmplă pe viitor. Nu te poți aștepta la orice. Ăia își fac, așa, o mică idee.