| tanasaiosif a întrebat:

Dețin o vopsitorie auto, ce părere aveți? Ar merge investit in 5-6 mașini, sa le retușez la mine la vopsitorie și după sa le vând cu alt preț? Ar fi ceva profitabil? Dau funda

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Eventual cumperi într-o stare ok și le dai polish unde e cazul și după le vinzi.

| danbnz a răspuns:

Nu.

| Sekim a răspuns:

Pai tu cumperi masini si le revopsesti, atata tot. Asta mai mult de 100e 200e depinde de vopsea si stilul in care le faci. Daca au probleme si sute de mii de km degeaba le vopsesti, parerea mea e ca nu merita deloc. Mai bine cumperi masini din strainatate si le vinzi mai scump aici.

| tanasaiosif explică (pentru Sekim):

Da,am uitat sa zic ca din străinătate sa le cumpăr.

| Sekim a răspuns (pentru tanasaiosif):

Daca cauti combinatii de genul, spre exemplu zic un BMW M4, acolo 10 mii euro aici il dai cu 30 de mii da, merita. Dar asta e o afacere deja completa, sa le mai vopsesti la tine mi se pare o pierdere de material, ajunge asa.