| AnemonaP a întrebat:

Guvernul a lansat Telefonul Copilului (SUNĂ la 119!) -GRATUIT
Copii, sau cei care aveți informații despre copii abuzați fizic sau psihic(bătuți de părinți, bunici, etc) sunați de urgență la 119 si spuneți-le problema!
Nu vă lăsati jucati in picioare de nimeni!
Nimeni nu are dreptul să vă lovească!
Nu stați intr-un mediu toxic!
Luați atitudine! Aveți drepturi!
Dacă mamele voastre sunt abuzate, 119!
Violența de orice fel, nu este tolerată!

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mamaaaa!
Ai facut un prost!
M-a batut soarta!

Ajutoooor!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In timp, probabil, se va face ceva! Acum organele statului sunt ocupate cu afacerile personale. In vecini erau 3 copii pusi la cersit pentru bautura mamei lor. Unul dintre ei a aruncat cu piatra in capul mamei mele ca nu a vrut sa-i dea bani. Maica-mea a facut reclamatie la politie si eu m-am dus la primarie, la protectia copilului. N-au facut nimic, nici politia, nici protectia copiluluii. A trebuit sa scriu la Bucuresti, la minister ca sa se ia masuri. Si pana acum era telefonul copilului: http://www.telefonulcopilului.ro/

| Sofer a răspuns:

Am văzut la TV.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt din Moldova să cunosc cazuri

| BIoody a răspuns:

Off si cand ma gandeam sa-i abuzez si eu putin pe copii din vecini sad
Mereu apare cate ceva sa-mi strice distractia tongue

| Saiko93 a răspuns (pentru BIoody):

Vezi ca nu e amuzant sa fii batut de cel care eviti sa dai in el ca tie drag si parinte. Am mai auzit din astia din specia ta care rad de topicul bataie pana la fata faptului implinit. Un vecin credea ca blufez. Pana mi-a dat taica meu un pumn pe motiv ca intarziasem 5 minute. A vazut si abia dupa ma intelegea cu adevarat... Ma bucur ca nu mai stau cu asa ceva. Nu doresc nimanui asta. Fereasca Domnul!

| BIoody a răspuns (pentru Saiko93):

Zisem la caterinca, nu o lua ca atare tongue
Eu am crescut doar cu mama, dar daca ar fi incercat taicamiu ceva las fi batut din placere, fiind barbat :] eu asa gandesc.
Sincer pe cate unii i-as bate din placere, le-as sparge frumos botu sa mai lase figurile deoparte. Cand eram in scoala mereu ma luam de tigani facem misto de ei, unoeri o meriteu cateii laughing
In schimb in fete/femei nici nu as putea sa ma gandesc las asa ceva.
Un barbat/baiata care bate o fata e un specimen slab din pacate exista si asa ceva...

| Saiko93 a răspuns (pentru BIoody):

Cum ziceam Pana nu pateste cineva Toti radem Nu e amuzant Fara suparare sau altceva ( daca era bataie in joaca at. da e ceva adorabil ) Ciao!

| Saiko93 a răspuns:

Si care e intrebarea? laughing suna tu daca ai probleme cu asa ceva Doamne Fereste! happy

| AnemonaP explică (pentru Saiko93):

Voi suna imediat cand voi afla de un caz. Poți suna și tu dacă știi situatii in care copiii sunt abuzați de către parinti happy In România sunt atâtea cazuri, din păcate

| Saiko93 a răspuns (pentru AnemonaP):

Mi ar fi fost foarte util cand eram mic...S au trezit acum cand toti s au cam cumintit pe capitolul bataie. Le "multumesc" in avans.

| freshDEportocale a răspuns:

In sfârșit o veste buna.

| Saiko93 a răspuns (pentru freshDEportocale):

Era mai de mult doar ca nu stiu. Parca tarziu rau apar chestiile utile pentru urgente.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Saiko93):

Pentru că suntem înapoiați și abia acum ne mai trezim și noi
Asta nu înseamnă că ai meritat prin ce ai trecut
Important e că se face ceva chiar daca e târziu pentru multi
Și dacă salvează un singur copil chestia asta e utila!

| Saiko93 a răspuns (pentru freshDEportocale):

True

| Radicalureloaded a răspuns:

Ia-i tu pe toți traficanto