| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva care si a facut cont de PAXUM recent cum comanzi cardul paxum si in cat timp ajunge.

Răspuns Câştigător
| CiprianN94 a răspuns:

Dupa ce se aproba buletinul si dovada adresei veti putea comanda cardul de pe link-ul asta https://secure.paxum.com/......dApply.php

dar s-ar putea dupa aprobarea documentelor sa apara un buton pentru a comanda cardul pe prima pagina al contului vostru.

| AlinOff a răspuns (pentru CiprianN94):

Merci mult boss. Stii cumva cat timp dureaza pana vine cardul?

16 răspunsuri:
| Birlik65 a răspuns:

..ai de asteptat..pana iti verifica contul dureaza..si apoi dupa ce e verificat aplici pentru card care si asta dureaza mana vine intre 10 zile si 5 saptamani zic ei..eu de pe 10 aprilie astept cardul sa vina sad

| CiprianN94 a răspuns:

Ei spun ca dureaza aproximativ 20 de zile pana il fac apoi 3-5 zile livrarea, iar in schimbul unei sume de bani ti-l pot face mai repede(de urgenta) nu stiu nici eu foarte multe detalii dar va invit sa scrieti aici cum aflati noutati, abia mi-am facut si eu cont

| AlinOff a răspuns (pentru CiprianN94):

Am aflat ceva nou. Jegosii nu vor doar sa incarci poza cu buletinul ci sa faci si dovada adresei, adica sa pui o poza cu o factura pe numele tau la adresa pe care ai pus o in profil...

| petitconseil a răspuns (pentru AlinOff):

Da,plus ca dureaza vreo 40-50 zile pana iti soseste cardul, acum cei de la paxum tiparesc alte carduri noi, intai o sa trimita la cei care au deja card(pentru ca cel vechi nu mai este valabil din cauza firstchoice).Eu am inteles ca trebuie sa ai vreo 50 dolari in cont, care o sa ti-i opreasca pentru plata cardului, un fel de taxa anuala.Deci poti primi plati in contul Paxum aprobat, si le poti scoate printr-un card romanesc atasat. Sper sa-ti fie de folos ceea ce ti-am spus.

| AlinOff a răspuns (pentru petitconseil):

Taxa aia de 45-50 de dolari ti o ia cand scoti banii prima data, si e de activare, nu anuala. Sper savina cardul macar in 2 saptamani... Daca vine asa de greu cred ca mai bine o sa atasez card de Romania sau o sa scot prin pp.

| petitconseil a răspuns (pentru AlinOff):

Sa speram, pana acum nu am auzit pe nimeni sa spuna ca i-au aprobat contul macar, de cand cu problemele astea firstchoice...

| robertdumitru2008 a răspuns (pentru petitconseil):

Buna,eu am facut un cont pe Paxum si mi-au trimis email ca este verificat, am aplicat pentru card si scria acolo ca in 7-10 zile lucratoare cardul este procesat, nu au mai cerut nimic altceva, am asteptat sa imi verifice contul 3 saptamani. Stie cineva daca eu vrea sa trasfer banii de pe Paxum in contul altei persoane care are cont in USD din Romania sau trebuie sa fie neaparat contul meu personal? Multumesc

| petitconseil a răspuns (pentru robertdumitru2008):

Daca ceri card de la ei, trebuie sa ai in cont 45-50 dolari ca sa ti-l poti activa dupa ce iti soseste cardul, asa stiu.Vad ca au aprobat conturile in ultimul timp, verificat si aprobat contul. Poti atasa un cont romanesc al tau in dolari sa transferi de pe paxum -ul tau si de acolo altei persoane.Altceva nu stiu ce sa iti zic, eu voi folosi doar cardul lor, atunci cand o sa il comand, si atunci cand o sa-mi apara...

| Ramona_Finder_1987 a răspuns (pentru robertdumitru2008):

Poti transfera de pe contul tau, oricui are cont paxum! trebuie doar sa scrii adresa lui de mail!

| Ramona_Finder_1987 a răspuns (pentru petitconseil):

Cardurile inca nu au ajuns nici la posesorii cu carduri vechi! au fost trimise din data de 10 mai dar inca nu au ajuns! va tin la curent cand primesc cardul! printarea a durat cam 14 zile!

| petitconseil a răspuns (pentru Ramona_Finder_1987):

Si eu am comandat card, mi-au luat deja 45 dolari din cont in momentul cand l am comandat, acum astept si eu de vreo 10 zile, acolo scriu ca dureaza 10 zile lucratoare, dar cine stie cand o sa mi-l trimita.

| SsAdrian a răspuns:

Salut, ai facut contul recent? Ti-au verificat documentele? Eu am facut cerere de 3 zile si nu primesc absolut nici-un raspuns din partea lor. inca astept sa imi verifice documentele. le-am dat si vreo 3 mesaje pe support si nimic

| AlinOff a răspuns (pentru SsAdrian):

Am facut ieri contul, am atasat poza cu buletinul si acum e in curs de aprobare. cica dureaza 72 de ore. problema este cum comanzi cardul paxum ca nicaieri nu am gasit pe site ul lor. am gasit doar cum sa adaug cont bancar sau card de Romania. le am scria aseara dar inca nu am primit niciun raspuns de la paxum

| SsAdrian a răspuns (pentru AlinOff):

Aceasi problema... cred ca e o perioada mai grea la ei. Si eu am nevoie urgent de un card. am facut cerere de 3 zile si inca nimic. probabil dupa ce se verifica documentele si se aproba vom putea sa facem cerere pentru card. Daca ne poate ajuta cineva care a rezolvat problema,, e bine venit orice raspuns

| AlinOff a răspuns (pentru SsAdrian):

Sa speram...eu acum 2 zile le am dat mesaj, nu mi au raspuns nici acum, i am sunat ieri si mi au zis sa le las un mesaj vocal si o sa ma sune ei..nu m au mai sunat. Daca nu o sa ma lase eu cred ca o sa aleg sa transfer banii pe paypal